امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سنگ آهن گهر زمین (کگهر)
#1
[عکس: _c69ad.png]

[عکس: 1.png]
#2
سهم بسیار ارزشمندی  میباشد و باید خرید بشه

https://www.codal.ir/Reports/Decision.as...let=6&ct=0
خکاوه خصدرا 2
#3
۱۳۹۷/۸/۱۴

۱۴:۰۹

فارس گزارش می دهد نرخ جدید کنسانتره سنگ آهنی‌ها/ «کگهر» فرابورسی شد

در نشست خبری امروز معارفه سهام سنگ آهن گهر زمین از افزایش دو درصدی نرخ فروش کنسانتره دو شرکت گل گهر و چادرملو به نسبت نرخ فروش شمش فولاد خوزستان خبر داده شد.
[عکس: 13970814000566_Test_PhotoN.jpg]

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، علی اکبر پوریانی مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهر زمین در نشست خبری معارفه سهام این ناشر تصریح کرد: این شرکت در عملکرد شش ماهه اول سال مالی 97 سودی معادل با 337 ریال به ازای هر سهم محقق کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشدی 179 درصدی روبرو بوده است.
به گفته وی در سال مالی گذشته نیز این شرکت موفق به تحقق سود 446 ریالی به ازای هر سهم شد که در این زمینه رقمی به عنوان تقسیم سود نقدی پیش بینی نشده است.

پوریانی با کاهش قیمت تمام شده پروژه‌های این شرکت با بومی سازی ماشین الات عنوان کرد: در حال حاضر با توجه به کاهش هزینه سرمایه گذاری از 85 میلیون یورو به 60 میلیون یورو در طرح‌های توسعه ای ،تولید کنسانتره بطور کامل بومی سازی شده و تولید گندله نیز تا 70 درصد از توان داخلی بهره گرفته می‌شود.
این مقام مسئول با اشاره به سهم 10 درصدی "کگهر" از پروژه تصفیه و انتقال آب خلیج فارس به سیرجان عنوان کرد:با توجه به حجم سرمایه گذاری‌ها ،نرخ آبرسانی از خلیج فارس از هزینه تصفیه آب در منطقه سیرجان پایین تر تمام می‌شود.

وی با اشاره به جایگاه برتر این شرکت در تولید سنگ آهن در کشور افزود:با وجود توقف فنی 25 روزه کارخانه اما تولید شرکت هم اکنون 20 درصد بالاتر از ظرفیت پیش بینی شده بوده است.

پوریانی شرکت سنگ آهن گل گهر آر بزرگ‌ترین خریدار سنگ آهن این شرکت عنوان کرد و افزود:نرخ صادراتی سنگ آهن "کگهر" بر اساس فوب بندر عباس و عیار 67 درصد حدود 73 دلار برای هر تن تمام می‌شود.

مدیر عامل سنگ آهن گهر زمین پیرامون نرخ کنسانتره در صورت‌های مالی این شرکت عنوان کرد: در گذشته مطابق با بخشنامه وزارت صنعت نرخ فروش کنسانتره سنگ آهن گل گهر و چادر ملو به شرکت‌های فولادی معادل 13 درصد شمش فولاد خوزستان تعیین شده بود اما به تازگی عنوان شده این نرخ معادل 15 درصد شمش فولاد خوزستان تعیین شود.

به گفته وی در حال حاضر نرخ فروش کنسانتره "کگهر" با عیار 67 درصد بیش از 17 درصد نرخ فروش شمش فولاد خوزستان تعیین می‌شود.

پوریانی در ادامه افزود: این شرکت در سال 83 تأسیس شد و  با دستور دولت، بهره‌برداری از معدن شماره 3 در منطقه گل‌گهر با برآورد ذخیره 643 میلیون تن به مدت 25 سال در اختیار شرکت گهرزمین قرار گرفت.هم اکنون 2 خط تولیدی از 5 خط تولید کنستانتره در این شرکت مشغول به کار بوده و این در حالی است که سال گذشته نیز عملیات برداشت 18 میلیون تن سنگ آهن را کلید زد.

وی با اشاره به ترکیب سهامداران عمده شرکت سنگ آهن گهر زمین گفت: هم اکنون شرکت‌های گل گهر با 30 درصد، سرمایه گذاری امید با 27.5 درصد،سرمایه گذاری غدیر با 22.5 درصد و سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با 20 درصد حضور دارند.


به گزارش فارس معارفه سهام شرکت سنگ آهن گوهر زمین در حالی کمتر از 12 ساعت پس از اطلاع رسانی پیامکی فرابورس صورت می گیرد که هیچ مستندی از امید نامه و گزارش ارزشگذاری سهام این شرکت در دسترس عموم قرار داده نشده است.

براساس اطلاعیه فرابورس ایران، شرکت سنگ‌آهن‌ گهر زمین از تاریخ 12 آذر ماه 1397 در بازار دوم فرابورس پذیرش و در تاریخ مزبور نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شده است.

با این اوصاف مطابق یادداشت حسابرس ، مفاد ماده 7 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران درخصوص ارائه گزارش تفسیری مدیریت برای دوره مالی مورد گزارش، رعایت نشده است.
انتهای پیام/
خکاوه خصدرا 2
#4
داره آماده میشه برای عرضه اولیه


https://www.codal.ir/Reports/Decision.as...&sheetId=1
خکاوه خصدرا 2
#5
[عکس: -کگهر.png]
#6
رکورد متقاضی در عرضه اولیه‌ها در عرضه شبصیر شکسته شد و بیش از ۲۶۰ هزار نفر شرکت کردند
اگر برای کگهر 10000تا کدبیشتر بخرن میشه 270000کد حالا 615میلیون سهم عرضه اولیه تقسیم بر 270000 میشه هرکد 2277سهم ضربدر680 تومان میشه نفری 1میلیون و 500 تومن تقریبا اما این عرضه اولیه برعکس بقیه روز اول 10درصد نیست بلکه 5درصد هست و 5درصد بقیه (615میلیون سهم دیگه!)روزهای بعد عرضه میشه بنابراین روزهای بعد در قیمتهای بالاتر هم فرصت خرید هست.
باحسین از یا حسین یک نقطه کم دارد ولـــــــــــی باحسین بودن کجا و یا حسین گفتن کجا!
حسین بیشتر از آب تشنه ی لبیک بود. افسوس که به جای افکارش، زخم های تنش را نشانمان دادند و بزرگترین دردش را بی آبی نامیدند.

#7
[عکس: -لغو-کگهر.png]
#8
برخی به دنبال منصرف کردن ملت از خرید این عرضه اولیه هستن
بخرید که حرف مفت میزنن
سهم سهامدار عمده قوی داره
بجه بازی نیست که...
>>> نظرات هیچ کس عاری از خطا نیست ازجمله این حقیر (:
#9
گزارش 9ماهه کگهر منشر شد
آخرین مانع برای عرضه اولیه شنبه رفع شد[عکس: 9ماهه-کگهر.png]
#10
سامانه اکسیر بانک کشاورزی پوکید

باز ملت ریختن برای خرید عرضه اولیه...


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان