امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نفت ایرانول. شرانل
#1
? #شرانل

✍️? در گروه روانکارها یکی از سهم های کم ریسک نفت ایرانول هست. این شرکت حدودا ۵۰٪ صادراتی و ۵۰٪ داخلیست که فروش صادراتی شرکت تا مرداد ماه بر مبنای دلار ۴۲۰۰ تومانی نرخ خورده است.

✍️?با افزایش نرخ دلار صادراتی بر مبنای بازار ثانویه ، فروش صادراتی شرکت از ۴۳۸ میلیارد سال گذشته به سطح ۱۰۰۰ میلیارد افزایش خواهد یافت که مجموع درآمدهای شرکت را به رقم ۲۱۰۰ تا ۲۲۰۰ میلیارد تومان میرساند.

▪️نکته قابل توجه شرکت ، کاهش سطح صادرات روغن پایه از سال ۹۶ و تبدیل آن به روغن موتور و صنعتی است که ارزش افزوده ، حاشیه سود و تقاضای مصرفی بالاتری دارد. در سال ۹۶ معادل ۲۰٪ از صادرات روغن پایه شرکت تبدیل شده و در سال جاری نیز ۲۰٪ دیگر تبدیل خواهد شد.

✍️?در طرف بهای تمام شده محصولات ،  عمده ماده مصرفی تولید لوبکات و وکیوم باتوم است که با توجه به باقی ماندن نرخ ۴۲۰۰ تومانی دلار در مبنای نرخ گذاری محصولات در بورس کالا ، افزایش خاصی در اقلام مصرفی بهای تمام شده ایجاد نمیشود. نرخ لوبکات مصرفی تا به امروز در سال ۱۳۹۷ برابر با ۱.۵ میلیون تومان و نرخ وکیوم مصرفی  ۱.۱ میلیون تومان بوده است که اختلاف خاصی با نرخ ۱.۸ میلیون تومان و ۱.۳ میلیون تومان احتمالی در ماه های آینده نخواهد داشت.

✍️? لذا با افزایش نرخ دلار صادراتی به نرخ ۸۰۰۰ تومان و افزایش ۲۰٪ بهای لوبکات و وکیوم باتوم تا انتهای سال ،۶۰۰ میلیارد تومان به سود ناخالص شرکت افزوده خواهد شد. لذا میتوان انتظار داشت که سود خالص شرکت حداقل در سطح ۱۶۰ تومان و در حالت تحلیل توان تحقق ۱۸۷ تومان سود خالص را خواهد داشت. ایرانول در سال ۱۳۹۶ افزایش سرمایه ۱۰۰٪ را ثبت کرده است که با لحاظ سرمایه جدید در سال ۱۳۹۶ سود خالص ۱۰۶ تومانی را به ازای هر سهم محقق کرده است ( سود ۲۱۲ تومانی با سرمایه قبلی ). لذا با درنظر گرفتن قیمت ۶۶۴ تومانی تابلو ، پی بر ای تحلیلی سهم در سطح ۴.۱۵ تا ۳.۵۵ قرار دارد.

@Marketerchnl
#2
۶۰۰ خرید شد .هنوز راه داره ؟
#3
پایانه صادراتی شرکت نفت ایرانول افتتاح شد
کد خبر:
۸۳۱۴۷۵

تاریخ انتشار:۱۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۴

پایانه صادراتی شرکت نفت ایرانول در بندرامام خمینی(ره) با ظرفیت مخازن 25 هزار تنی و با سرمایه گذاری 630 میلیارد ریال و ارزش روز حدود 2000 میلیارد ریالی با حضور دکتر محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مهندس شریعتی استاندارخوزستان ،مهندس لطفی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، مهندس تقی زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور، مهندس مخدومی مدیرعامل تاپیکو ، مهندس پیوندی رئیس هیات مدیره تاپیکو و جمعی از مدیران و مسوولان کشور افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی و تبلیغات شرکت نفت ایرانول، مهندس عیسی اسحاقی مدیرعامل شرکت نفت ایرانول در مراسم افتتاح این پایانه، گفت: با لطف وعنایت خداوند متعال در سال حمایت از کالای ایرانی، پایانه صادراتی شرکت نفت ایرانول در بندر امام خمینی(ره) درزمینی به مساحت 2 و نیم هکتار و با ظرفیت مخازن 25 هزار تنی دارای هشت مخزن که سه مخزن آن (5 هزار تنی) برای فرآورده های سنگین ، چهار مخزن(2500 تنی) جهت انواع روغن پایه و یک مخزن آب آتش نشانی است، به بهره برداری رسید .
وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه از سال 95 آغاز شده بود، گفت: بهره برداری از این پروژه علاوه بر ایجاد اشتغال کمک شایانی به کاهش هزینه ها و افزایش امکانات رقابتی و صادراتی ایرانول نیز خواهد کرد.
مهندس اسحاقی تاکید کرد: تاکنون شرکت نفت ایرانول 10 هزار تن مخزن استیجاری در اختیار داشت که سالانه حدود 200 میلیارد ریال اجاره این مخازن را پرداخت می کرد که با بهره برداری از این پایانه صادراتی ذخیره محصولات صادراتی به 2 و نیم برابر افزایش می یابد و امکان رقابت و سود بیشتر را در زمان های مختلف ایجاد می کند.
وی تاکید کرد: همزمان با افتتاح پایانه صادراتی شرکت نفت ایرانول بهره برداری از خط ریلی انتقال محصولات صادراتی از پالایشگاه تهران ایرانول به پایانه صادراتی ایرانول در بندر امام خمینی(ره) آغاز و با بهره برداری از این پروژه علاوه بر امنیت بیشتر حمل و نقل ریلی هزینه ها نیز کاهش می یابد. 
مدیرعامل شرکت نفت ایرانول تاکید کرد: پایانه صادراتی ایرانول با استفاده از توانمندی داخلی و توسط یکی از شرکت های پیمانکار هم گروه تامین اجتماعی (ماشین سازی پارس) راه اندازی شده است. 
گفتنی است؛ پایانه صادراتی ایرانول مجهزترین و مدرن ترین پایانه صادراتی بندر امام خمینی (ره) است که دارای ایستگاه تخلیه و بارگیری تانکربه تفکیک محصولات ، ایستگاه و پمپ خانه تخلیه و بارگیری قطار با قابلیت توقف 16 واگن در داخل سایت ، سیستم اعلان و اطفای حریق اتوماتیک و پمپ های آتش نشانی، پمپ خانه ارسال مواد به کشتی، دو دستگاه بویلر جهت تولید بخار، دو دستگاه کمپرسورهوا جهت تولید هوای خشک ، سوله انبار به مساحت 400 مترمربع ، سوله بویلر و کمپرسور به مساحت 550 مترمربع ، ساختمان اداری ، ساختمان کارگری و رستوران، دو دستگاه باسکول با ظرفیت هر کدام 60 تن ، سیستم کنترل و مانیتورینگ سایت و اتاق کنترل، دو دستگاه ژنراتور برق ، اتاق برق و تابلوهای فشار قوی و فشار ضعیف و سیستم جمع آوری و جداسازی آبهای سطحی از مواد نفتی، می باشد
#4
شنفت رفت بالای 1000 و  1037 تومنه!

شرانل عقب افتاده!  

و داره جذاب میشه......
#5
تو گروه خودش مفت ترین سهمه به نظرم!  حق نیست این قیمت ها  Big Grin 

وای  چقدر خریدم Big Grin

پایانه صادراتی ..دلار نیما..دلار ازاد...چه شود ........
#6
شنفت حجم مبناشو ندادن.

جالبه شنفت روما ۷۳۰ خریدیم...و بعد خرید ما دیگه قفل شد...

کی بشه شرانل رشدش شروع بشه (-:

---شدیدا منتظر گزارش ماهانه شهریورم... که تارگت های بالا بدم (-:


شرانول سال های قبل ۳۵ درصد تولیدش رو حدودا صادر میکرده!


الان با افتتاح پایانه صادراتی! !! که ۶۰-۷۰ میلیارد هزینه کرده! ! میتونه صادراتشو بیشتر هم کنه! !! مثلا ب ۵۰ درصد برسونه! فکرشو کنید با این نرخ دلار! 

منتظر گزارش شهریوریم...تا سیگنال بدیم..تا تارگت بدیم Big Grin


لذا شرانل هم میتونه بترکونه Big Grin

ما هیچ وقت سهم در پیت   نمیخریم Big Grin
#7
پایانه صادراتی شرکت نفت ایرانول دربندرامام خمینی(ره) با ظرفیت مخازن ۲۵ هزار تنی و با سرمایه‌گذاری ۶۳۰ میلیارد ریال و ارزش روز حدود ۲۰۰۰ میلیارد ریالی افتتاح شد.
عیسی اسحاقی، مدیرعامل شرکت نفت ایرانول در مراسم افتتاح این پایانه، گفت: در سال حمایت از کالای ایرانی، پایانه صادراتی شرکت نفت ایرانول در بندر امام‌خمینی(ره) در زمینی به مساحت ۵/ ۲ هکتار و با ظرفیت مخازن ۲۵ هزار تنی دارای هشت مخزن که سه مخزن آن (۵ هزار تنی) برای فرآورده‌های سنگین، چهار مخزن (۲۵۰۰ تنی) جهت انواع روغن پایه و یک مخزن آب آتش‌نشانی است، به بهره‌برداری رسید.وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه از سال ۹۵ آغاز شده بود، گفت: بهره‌برداری از این پروژه علاوه بر ایجاد اشتغال کمک شایانی به کاهش هزینه‌ها و افزایش امکانات رقابتی و صادراتی ایرانول نیز خواهد کرد.

اسحاقی تاکید کرد: تاکنون شرکت نفت ایرانول ۱۰ هزار تن مخزن استیجاری در اختیار داشت که سالانه حدود ۲۰۰ میلیارد ریال اجاره این مخازن را پرداخت می‌کرد که با بهره‌برداری از این پایانه صادراتی ذخیره محصولات صادراتی به ۵/ ۲ برابر افزایش می‌یابد و امکان رقابت و سود بیشتر را در زمان‌های مختلف ایجاد می‌کند.  وی تاکید کرد: همزمان با افتتاح پایانه صادراتی شرکت نفت ایرانول بهره‌برداری از خط ریلی انتقال محصولات صادراتی از پالایشگاه تهران ایرانول به پایانه صادراتی ایرانول در بندر امام خمینی(ره) آغاز و با بهره‌برداری از این پروژه علاوه بر امنیت بیشتر حمل‌ونقل‌ ریلی هزینه‌ها نیز کاهش می‌یابد.مدیرعامل شرکت نفت ایرانول تاکید کرد: پایانه صادراتی ایرانول با استفاده از توانمندی داخلی و توسط یکی از شرکت‌های پیمانکار هم‌گروه تامین‌اجتماعی (ماشین‌سازی پارس) راه‌اندازی شده است.


---

پایانه صادراتی شرکت تازه افتتاح شده! و ۶۵ میلیارد هم  هزینه ساختش بوده!

و میزان ذخیری سازی محصولات صادرانی رو ۲/۵ برابر میکنه..و  همینطور که در خبر زده امکان رقابت و صادرات رو بیشتر میکنه! 


سال های قبل حدودا شرکت ۱۰۰ الی۱۵۰ میلیون دلار صادرات داشته!...

حالا با افتتاح این پایانه  ...انتظار افزایش صادرات رو داریم..

اتفاقی که شسپا رو از ۷۰۰ تومن به ۲۲۰۰ تومن برد...

این بار ممکنه برا شرانول ...ضمن اینکه قبلا ۲۰ میلیارد هم بابت اجاره مخزن ها میداد!که ممکنه زین پس نده!  حذف شدن همین اجاره میشه...۱۰ تومن سود (-:


---

منتظر گزارش های ماهانه...

و جهش فروش شرکت میمانیم (-:
#8
اگه فرض کنیم نفت زیر 60 دلار نیاد...میشه گفت سود  شرانل سال اینده 250 تومن بشه .......

البته اگه گزارش شهرویر بیاد بهتر میشه نظر داد (-:

 و اما چون ما یک ماه زودتر پیش بینی میکنیم

پوشش 6 مه شرانل  محدوده 60 تومنه Big Grin 

پوشش 6 ماه دوم احتمالا 100 تومن حداقل Cool ما الکی دست روی سهمی نمیزاریم Cool  

اول شنفت خریدیم....بعد شرانل...

و چقدر زیبا حرکت کرد شنفت Big Grin

شرانل 700 کف---حرکت به سمت 1400 -1500

تارگت یک ساله

البته با فرض اینکه نفت زیر 60 دلار نیاد...
#9
شسپا شده 3000 تومن...

شنفت میخواد بشه 12000..

شرانل باید بیاد بالای 1000..

لذا هر عرضه ای فرصت  خریده...برای جاماندگان.........
#10
نفت ۸۰ دلار  شد...

پارسال با نفت ۵۰ دلاری و دلار ۳۹۰۰ تومنی!
۱۰۰ تومن سود ساخته...

امسال فقط تاثیر قیمت نفت ۶۰-۸۰ درصد سود شذکت رو بالا میبره...


اصلا ابدا یک دونه سهم نفروشید...
مثل شنفت!

شنفت سه روزه حجم رو نمیدن !

شرانل ۱۰۰-۱۳۰ میلیون دلار میتونه صادرات داشنه باشه امسال....

سود همین امسال شرانل میشه ۲۰۰ تومن..

و سود سال اینده رو هم میبریم حداقل ۳۰۰ تومن..

یعنی شرانل ۱۵۰۰ میارزه...حداقل...

قیمت سهم هنوز به ۱۰۰۰ هم نرسیده!


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان