امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لوله‌سازها
شاید صنعت بعدی باشه. مترصد ورود به این صنعت جذاب هستیم.
تنش‌آبی و تولید با ظرفیت کامل این صنعت رو می‌ترکونه!
فلوله
پلوله
فسدید
وسدید(ماهشهر و فسدید)
فاهواز

قراردادهای فلوله که مشخص حجم عظیمی پول داره میاد سمت این صنعت. گازلوله سال ۹۵ بالای ۲۰۰۰ تن لوله اب فروخت ولی سال ۹۶ این رقم به بالای ۹۰۰۰ تن رسید و سال ۹۷ هم انتظار داریم ۱۱۰۰۰ تن تولید کنه.

روند پلوله رو این‌جوری دیدن زیباست: یک کندل بزرگ هفتگی معروف به افت آخر! و افت تا ۳۲۰ و در نتیجه فعال شدن حدضرر دوستان و بازی با روح و روان عزیزان و بعد برگشتی به محدوده۸۵۰ و پیاده کردن باقی جیگر‌ها، سپس کندل‌های خالی غول‌پیکر ماهانه و سرباز‌های سفید و سلامی بر ۱۸۰۰. در ادامه وا حبابای فعالان اوراق‌خَر و حرکت به سمت سقف تاریخی ۴۰۰۰ و آروم گرفتن ۲۷ درصد بالای اون سقف.

فسدید درخواست ورشکستگی کرده و از محل بخشش هزینه‌ها ۱۰۰ میلیارد سود انباشته به حساب‌هاش برگشته.
 فاهواز هم که دیگه اون حقیقی زبل بزخری کرد و بعد تجدید ارزیابی زد و یک شبه رهه صد ساله رو رفت!

واما غول این گروه و یکی از غول‌های تمام صادراتی بورسی لوله‌سازی ماهشهره که پتانسیل درامد بالای ۵۰۰ میلیون دلار رو در صورت تکمیل ظرفیت داره.

با برجام بی برجام صنعت بعدی ایشون هستند.
آقا نوح
یعنی پلوله تا ۲۲۰ پایین میآد؟ اشتباه است .
بیزحمت از تحلیل های قبلی سهام مختلف مستند بگو ببینیم درست بوده یا نه؟
احتمال که داره احمدخان. نداره؟!
مگه صدرا قبل از صعود تا ۱۵۰۰ تا ۱۲۰ مچ نشد و چند هفته روزانه ۳۰ میلیون سهم جا‌به‌جا نمی‌شد؟ من خیلی دیدم قبل از صعودهای بزرگ یک بازه ۲ تا ۴ هفته‌ای سهم سنگین و تیز افت می‌کنه. شما رو هم بموقع پیاده می‌کنن دوست عزیز... بازار خیلی مکاره Smile
ممنون
(12-05-2018, 06:25 PM)نوح نوشته: شاید صنعت بعدی باشه. مترصد ورود به این صنعت جذاب هستیم.
تنش‌آبی و تولید با ظرفیت کامل این صنعت رو می‌ترکونه!
فلوله
پلوله
فسدید
وسدید(ماهشهر و فسدید)
فاهواز

قراردادهای فلوله که مشخص حجم عظیمی پول داره میاد سمت این صنعت. گازلوله سال ۹۵ بالای ۲۰۰۰ تن لوله اب فروخت ولی سال ۹۶ این رقم به بالای ۹۰۰۰ تن رسید و سال ۹۷ هم انتظار داریم ۱۱۰۰۰ تن تولید کنه.

روند پلوله رو این‌جوری دیدن زیباست: یک کندل بزرگ هفتگی معروف به افت آخر! و افت تا ۳۲۰ و در نتیجه فعال شدن حدضرر دوستان و بازی با روح و روان عزیزان و بعد برگشتی به محدوده۸۵۰ و پیاده کردن باقی جیگر‌ها، سپس کندل‌های خالی غول‌پیکر ماهانه و سرباز‌های سفید و سلامی بر ۱۸۰۰. در ادامه وا حبابای فعالان اوراق‌خَر و حرکت به سمت سقف تاریخی ۴۰۰۰ و آروم گرفتن ۲۷ درصد بالای اون سقف.

فسدید درخواست ورشکستگی کرده و از محل بخشش هزینه‌ها ۱۰۰ میلیارد سود انباشته به حساب‌هاش برگشته.
 فاهواز هم که دیگه اون حقیقی زبل بزخری کرد و بعد تجدید ارزیابی زد و یک شبه رهه صد ساله رو رفت!

واما غول این گروه و یکی از غول‌های تمام صادراتی بورسی لوله‌سازی ماهشهره که پتانسیل درامد بالای ۵۰۰ میلیون دلار رو در صورت تکمیل ظرفیت داره.

با برجام بی برجام صنعت بعدی ایشون هستند.

سلام
جناب نوح با نظر شما موافقم و فکر میکنم صنعت لوله به خاطر خشکسالی شدید و نیاز روز افزون کشور به انتقال آب؛ بیشتر مورد توجه بازار قرار میگیره.
شخصا از بین لوله سازا فسدید را به خاطر قضیه رای دادگاه ورشکستگی که بخشش جریمه های بانکی و از بین رفتن زیان انباشته سنگین و باقی ماندن سود انباشته قابل توجه در پی داره می پسندم و فکر میکنم بعد از حداقل ۱۲ سال رکود و افت قیمت این بار تصمیم داره تو بازار یه خودی نشون بده.
فلوله هم از نظر تولید شرایط خوبی داره و البته فعلا مدتهاست در حال استراحت و اصلاحه و به نظرم از همین جاها با دید یکسال میتونه بازدهی منطقی بده ضمن اینکه فروش زمین کارخانه قدیمی هم سالهای طولانیست در برنامه شرکته که البته مشخص نیست چه موقع به فروش برسد.
پلوله هم از نظر تولید شرایط خوبی داره و سود خوبی میتواند بسازد ضمن اینکه سود انباشته حدود ۲۰۰ تومنی هم پشت سهمه.
از نظر من وسدید هم به دلیل مالکیت لوله ماهشهر که با حجم تولید بالا لوله گاز و نفت تولید میکنه و همچنین مالکیت عمده لوله سدید میتونه بازده منطقی و خوبی به سهامداراش بده.
ولی شخصا به فاهواز خوش بین نیستم و فکر میکنم بازدهی اصلی خودشو خیلی وقت پیش داد؛ چون یک بار افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی داد به میزان ۳۱۰۰ درصد و در نوبت بعدی ۵۰ درصد افزایش سرمایه داد. رشد ارزش مارکت فاهواز در سالهای گذشته رشد بسیار بالایی بوده و به نظرم برای همین زیاد به جهش قیمتی دوباره فاهواز خوش بین نیستم و البته ممکنه در عمل برخلاف نظر من اتفاق بیفته.
سلام
فلوله بعد از اصلاح قیمتی زیاد و خبرهای بسیار مثبت پتانسیل رشد مناسبی را دارد.
ظرفیت کامل،
فلوله سرمایه ۵۰ میلیاردی، ۱۵۰.۰۰۰ تن و هر تن ۵ میلیون تومن، درامد ۷۵۰ میلیارد و سود ناخالص ۳۷۵ میلیاردی(حاشیه این شرکت خیلی بالاست)

گازلوله سرمایه ۲۲.۵ میلیاردی، ۲۳۰۰۰ تن و هر تن ۶ میلیون تومن، درامد ۱۴۰ میلیارد و سود ناخالص ۳۵ میلیاردی+ ۳ زیرمجموعه بسیار باارزش
گازلوله خوبی که داره اینه که زنجیره اب و فاضلاب رو تو گروه خودش داره و تجهیزات هر دو رو تامین می‌کنه. زیرمجموعه‌های قدر و سلسله بسیار توانمند هستند.

یک نکته ظریف برای این گروه تفاوت اب و گازی بودن تولیدات شرکت‌هاست. فلوله که کاملا آبی کار می‌کنه و پلوله هم تغییر تولیدات رو اعمال کرده و با احتساب زیرمجموعه‌ها سالی بالای ۵۰.۰۰۰ تن لوله و تجهیزات می‌تونه بفروشه. رقم درامد تلفیقی پلوله عجیب می‌تونه بره بالا!

هم فلوله و هم پلوله دارایی‌های ملکی باارزشی هم دارن!

در مورد فسدید با نظر دوست‌مون تا حدی موافقم ولی ترجیح خودم سرمایه گذاری روی فلوله و پلوله است. شرکت‌های گازی این صنعت تو انتقال‌های بزرگ آبی برای صنایع غول‌پیکر خوبن ولی ظرفیت‌شون به راحتی پر نمی‌شه و از طرفی خط تولید تغییر‌پذیری ندارن.

در کل صنعت عالی برای بلندمدتی‌هاست و من بعید می‌دونم با توجه به مشکلات موجود آبی، ظرفیت خالی برای گروه باقی بمونه. برآیند من اینه که تمام شرکت‌های گروه پی‌بر‌ای بالای ۲۰ و سقف‌های تاریخی جدیدی رو می‌تونن تجربه کنن.

پیش‌بینی بازار برای هیچ‌کس میسر نیست و این‌جا با احتمالات بازی می‌کنیم.

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان