امتیاز موضوع:
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کشتی
دلار در صورت لغو برجام بنظرم بین 7000 الی 75000 نوسان بده تا رصد اتفاقات بعدی البته در صورت لغو که امیدواریم نشه بیشتر نیمه دوم سال اتفاقات مهم خواهد بود
نوسانات تمام تلاش خودشون رو میکنند تا ما متوجه روندها نشیم
(05-05-2018, 11:23 PM)نوح به قول دوستمون پیش بینی باران هیچ ارزش ندارد مهم انیه چتر خودت ور آماده کنی نوشته:
(05-05-2018, 10:19 PM)علی خوش متظر نوشته:
(05-05-2018, 10:01 PM)نوح نوشته:
(05-05-2018, 08:41 PM)علی خوش متظر نوشته:
(05-05-2018, 05:37 PM)نوح نوشته: فقط سهام دلاری صادراتی بخرید که بزودی رستگار می‌شید.
تو میان‌مدت به طور عام اوضاع گروه‌هایی که خرید دلاری و فروش ریالی دارند واقعا خراب میشه. گروه‌هایی مثل خودرو و دارو واقعا فرصت فروش هستن.
تو محاسبات خودتون دلار دولتی رو حداقل ۵۴۰۰ در نظر بگیرید.
سکه و طلا رو هم تا ۲۲ اردیبهشت خالی کنید که علی می‌مونه و حوض‌ش.

فرمودید گروه خودرو فرصت فروشه!!!الان!!!؟؟
به نظرتون خاور60تومنی مثلا قرار چقدر بشه یا خگستر 220تومنی که انباشتش از قیمت سهم بیشتره یا خکاوه 85تومنی با طرح نوسازیش مثلا قرار چقدر بشه
صنعتی که فرصت خرید نباشه حتما فرصت فروشه.
اگه قرار ۲۰.۰۰۰ کامیون فرسوده تعویض شه پس باید اولویت رو به سمت لیزینگی‌ها و قطعه‌سازهای غیروابسته داد.
خاور باید اعلام ورشکستگی و یا انحلال کنه که جالبه دارایی‌هاش کفاف بدهی‌هاش رو نمیده پس ارزش ریسک نداره. صنعت خودرو ما طبق مودار قیمتی ۳ سال نزولی و ۳ ماه صعودیه و زمان رشد رو هم فقط مافیای این صنعت می‌دونن! نه تحلیل‌پذیرند و نه قابل اتکا.
اگه قرار مگاپروژه‌ای انجام شه پس اولویت با ساده‌ترین تحلیل ممکنه و اون‌هم گروه لیزینگه. اگه خاور سود بسازه، ولغدر منفجر می‌شه. اگه خدیزل ۵۰۰۰ تا فرسوده تعویضکنه پس اثر این گردش عظیم رو ولبهمن بالاتره و ....
و اما خکاوه،
اگه فرض کنیم این شرکت امسال ۵۵۰۰ میلیارد درآمد داشته باشه پس حدود ۲۷۵۰ میلیارد سهمه وزارت نفته که با ارز جهانگیر میشه حوالی ۴ روز درامد نفتی کشور. حالا استدلال اینه که با صرفه‌جویی سوخت هزینه‌ها برمی‌گرده و ... . الان با این کمبود ارز به نظرتون وزارت نفت به راحتی زیر بار این حجم پول بی‌زبون می‌ره؟ من جمع‌بندی می‌کنم که نه و این طرح این شکلی اجرا نمی‌شه.

در مورد گروه خودرو و قیمت سهام،
خودرو ۱۶۰
خگستر ۱۶۰
خاور منحل !!!
خکاوه شاید ۱۵۰ رو ببینه که اون‌هم هزار اما و اگر و ریسک خیلی سنگینی داره...

من ترجیح میدم
کربن ۴۰۰ بخرم و ۶ ماه دیگه ۷۵۰
کفرا ۴۵۰ بخرم و ۶ ماه دیگه ۶۰۰
پلوله ۴۰۰ بخرم و ۶ ماه دیگه ۸۰۰
حفاری ۱۷۰ بخرم و ۶ ماه دیگه ۳۸۰
فارس ۵۰۰ بخرم و ۶ ماه دیگه ۸۰۰
کرماشا ۲۷۰ بخرم و ۶ ماه دیگه ۵۰۰
ووووو
خارج شم

مشکلی نیست شما فارس بخر 500من خاور میخرم 60همون شش ماه دیگه ببینیم کی سود میکنه شما با فارس یا من با خاور منحل شده!!

پیشنهاد خوبیه،
این‌جا هستیم تا از تجربه دوستان استفاده کنیم.

(08-05-2018, 05:32 PM)aidin به قول دوستمون پیش بینی باران هیچ ارزشی ندارد مهم اینه چتر خودت رو آماده کنی نوشته:
(05-05-2018, 11:23 PM)نوح به قول دوستمون پیش بینی باران هیچ ارزش ندارد مهم انیه چتر خودت ور آماده کنی نوشته:
(05-05-2018, 10:19 PM)علی خوش متظر نوشته:
(05-05-2018, 10:01 PM)نوح نوشته:
(05-05-2018, 08:41 PM)علی خوش متظر نوشته: فرمودید گروه خودرو فرصت فروشه!!!الان!!!؟؟
به نظرتون خاور60تومنی مثلا قرار چقدر بشه یا خگستر 220تومنی که انباشتش از قیمت سهم بیشتره یا خکاوه 85تومنی با طرح نوسازیش مثلا قرار چقدر بشه
صنعتی که فرصت خرید نباشه حتما فرصت فروشه.
اگه قرار ۲۰.۰۰۰ کامیون فرسوده تعویض شه پس باید اولویت رو به سمت لیزینگی‌ها و قطعه‌سازهای غیروابسته داد.
خاور باید اعلام ورشکستگی و یا انحلال کنه که جالبه دارایی‌هاش کفاف بدهی‌هاش رو نمیده پس ارزش ریسک نداره. صنعت خودرو ما طبق مودار قیمتی ۳ سال نزولی و ۳ ماه صعودیه و زمان رشد رو هم فقط مافیای این صنعت می‌دونن! نه تحلیل‌پذیرند و نه قابل اتکا.
اگه قرار مگاپروژه‌ای انجام شه پس اولویت با ساده‌ترین تحلیل ممکنه و اون‌هم گروه لیزینگه. اگه خاور سود بسازه، ولغدر منفجر می‌شه. اگه خدیزل ۵۰۰۰ تا فرسوده تعویضکنه پس اثر این گردش عظیم رو ولبهمن بالاتره و ....
و اما خکاوه،
اگه فرض کنیم این شرکت امسال ۵۵۰۰ میلیارد درآمد داشته باشه پس حدود ۲۷۵۰ میلیارد سهمه وزارت نفته که با ارز جهانگیر میشه حوالی ۴ روز درامد نفتی کشور. حالا استدلال اینه که با صرفه‌جویی سوخت هزینه‌ها برمی‌گرده و ... . الان با این کمبود ارز به نظرتون وزارت نفت به راحتی زیر بار این حجم پول بی‌زبون می‌ره؟ من جمع‌بندی می‌کنم که نه و این طرح این شکلی اجرا نمی‌شه.

در مورد گروه خودرو و قیمت سهام،
خودرو ۱۶۰
خگستر ۱۶۰
خاور منحل !!!
خکاوه شاید ۱۵۰ رو ببینه که اون‌هم هزار اما و اگر و ریسک خیلی سنگینی داره...

من ترجیح میدم
کربن ۴۰۰ بخرم و ۶ ماه دیگه ۷۵۰
کفرا ۴۵۰ بخرم و ۶ ماه دیگه ۶۰۰
پلوله ۴۰۰ بخرم و ۶ ماه دیگه ۸۰۰
حفاری ۱۷۰ بخرم و ۶ ماه دیگه ۳۸۰
فارس ۵۰۰ بخرم و ۶ ماه دیگه ۸۰۰
کرماشا ۲۷۰ بخرم و ۶ ماه دیگه ۵۰۰
ووووو
خارج شم

مشکلی نیست شما فارس بخر 500من خاور میخرم 60همون شش ماه دیگه ببینیم کی سود میکنه شما با فارس یا من با خاور منحل شده!!

پیشنهاد خوبیه،
این‌جا هستیم تا از تجربه دوستان استفاده کنیم.
جناب کهنمویی،
ترامپ قابل پیش‌بینی ترین سیاستمدار ۱۰۰ سال اخیره. هر چیزی که می‌گه عمل می‌کنه و به لحاظ اقتصادی جلال و شکوه امریکا رو بهش برگردونده. اما در مورد ایران من فکر می‌کنم نه تنها از برجام خارج می‌شه بلکه امشب حملات سنگین و لفاظی شدیدی علیه ما خواهد داشت و سراسر تهدید خواهد کرد. اما مشکل نه ماندن در برجام و نه خروج از اونه بلکه تلافی حمله به پایگاه تی۴ که فشارهای سیاسی و اقتصادی شدیدی برای ما خواهد داشت.

جناب ایدین،
متوجه منظور شما نشدم ولی حدث می‌زنم سهامدار خکاوه باشید. توضیح کوتاهی می‌دم تا ابهام‌ها برطرف شه.
من ۱۰۰ درصد سرمایه خودم رو تو ۲ تا سهم حفاری و ثفارس قرار دادم و عمیقا معتقد به فروشی بودن دلار سکه و طلا هستم نه به این خاطر که دلار و طلا نزول می‌کنن بلکه بیشتر به این خاطر که هر ۵۰ درصد رشد دلار ۲۰۰ درصد سود برای سهام دلاری در پی داره! تو بعضی سهام ۲۰ درصد رشد دلار بازار ازاد سود ناخالص رو تا ۵۰ درصد افزایش می‌ده و منطق حکم می‌کنه این شکلی عمل شه.
اما در مورد خودرویی‌ها، کلهم اجمعین نسبت به گروه‌های فلزی و پترویی فروشی هستند. مشکل این گروه مدیریته و نه برجام و کلید به کلید و شما صحت این نوشته رو تو نمودار ۱۰ ساله این گروه به وضوح می‌بینید که اله کلنگی و رنج ۳ سال نزولی و ۳ ماه صعود شارپ داشتن ولی مثلا فولاد و شخارگ و مارون و ومعادن ووووو همیشه به سهدمدارا سود رسوندن.
خوشحال‌تر از پوتین داریم الان؟ این پفیوز هم از آخور و هم از توبره می‌خوره.

بازار بجز گروه دارو و خودرو فرصت خرید محضه. اجازه ندید القائات طرفداران گروه ورشکسته خودرویی روتون تاثیر بذاره و با قدرت فردا خریدار سهام پترو، فولاد، و تجهیزات(فاراک، حفاری) باشید.

پ.ن. تعویض صدرا با فاراک از واجبات است.
وقت بخیر،

اروپا خر کیه؟
برجام تمام شد.
یادمه زمان مدرسه وقتی دونفر میخواستن یه نفرو بزنن برای اینکه تابلو نباشه ،یکشون در نقش میانجی میرفت طرف رو میگرفت اون یکی راحت با دستهای باز میزد له ولوردش میکرد اروپا الان نقش میانجی رو بازی میکنه
همونطوری که برادرمون آقای خامنه‌ای فرمودن: دوران بزن دررو تموم شده، بزنید می‌خورید.
ما هروقت افسار مملکت رو دست اصلاح‌طلبان دادیم چیزی جز زیان عایدمون نشد. از سعدآباد تا برجام سراسر فریب و امتیازدهی. سال ۷۶ اگر خاتمی فرمانده کل قوا می‌شد امروز ما حتی تفنگ آب‌پاش هم نداشتیم.

دست مریزاد به بچه‌های سپاه، کار بزرگی انجام دادن.
دنیا امروز دنیای موشک‌‌هاست و مذاکره با تکیه بر ماکت اون‌ها بروی میز.
چکاوه ظرف ۱ سال از ۵۱۴ شده ۱۵۰ یعنی ۷۰ درصد زیان برای شرکتی که ساده‌ترین نوع فرآیند تولید رو داره. مشکل کشور ما سیستم مدیریتی اشتباهه که منابع هدر می‌ره و بازدهی ۱/۴ اون چیزیه که تو دنیا وجود داره.
یک نکته دیگه در مورد چکاوه طرح توسعه شرکت بیستونه که حدود ۴۶ میلیارد پول جدید نیاز داره. این برآیند شرکت برای دلار ۴۰۰۰ بود و امروز تهیه ماشین‌آلات دیگه با این پول ممکن نیست و از این ۴۶ میلیارد ۲۳ میلیارد مربوط به ماشین‌آلاته که یحتمل دیگه با ۲۳ جمع نمیشه و باید حداقل ۵۰ درصد به این مبلغ اضافه کرد. البته ۲ ساله شرکت تو بند‌های حسابرسی تاکید می‌کنه که ماشین‌آلات از ایتالیا خرید شده و تو راهه ولی گویا حمل‌و‌نقل با حلزون انجام می‌شه که هنوز محموله به ایران نرسیده.
چکاوه آخال رو کیلویی نهایت‌ش ۹۰۰ تومن از بازار می‌خره و تبدیل به کارتنی می‌کنه که کیلویی حداقل ۱۴۰۰ می‌فروشه ولی بازهم زیان می‌سازه!!! این زیرمجموعه‌های تامین تبدیل به محلی برای شهوت‌رانی اقتصادی مدیرانی شده که عامدانه تیشه به ریشه این کشور می‌زنند.
واقعا نمی‌تونم خودم رو جای سهامدارای این شرکت بزارم، همه‌شون تو ضرر حداقل ۲۰ درصدی هستند.
وقت بخیر،

بنده این سهم ها رو در شرایط فعلی فرصت خرید می‌دونم و اهداف مدنظر برای بهار 98:
حفاری 380 تا 455، سود انباشته 75 تومانی
ثفارس 270 تا 320، سود انباشته 40 تومانی
ختراک 500
کربن 750
پلوله 850، سود انباشته 210 + 65 تومانی
کفرا 600
فاراک 180 تا 240
غلط می‌کنه کسی بخاد از پایگاه‌های نظامی ما بازدید کنه. از شرق افغانستان تا غرب فلسطین باید زیر ذره‌بین ایران باشه، حالا این ایران می‌خاد جمهوری اسلامی ایران، رژیم پهلوی، صفویه، و یا حکومت حسن صباح باشه. هر وقت با رقیب از دریچه اقتدار برخورد کردیم سرافراز شدیم.
مشکل کشور تفکر پوسیده گوساله‌هاییه که فکر می‌کنند ایرانی جز پخت آبگوشت بزباش هیچ کار دیگه‌ای از دستش برنمی‌آد.
ترامپ حتی یک لحظه از تمجید ارتش آمریکا و رجزخوانی دریغ نمی‌کنه ولی اینجا وزیر خارجه بزدل ما می‌گه آمریکا با یک حمله زیرساخت‌های نظامی ما رو نابود می‌کنه پس باید کنار بیاییم.
تحریم نعمت بزرگیه، اگر تحریم نبود امروز صدرا تو رزومه‌اش ۶ فاز پارس‌جنوبی رو نداشت. استدلال می‌شه هزینه ۳ برابری دادیم، عیبی نداره عوضش تجربه گرانی بدست آوردیم و به خودکفایی علمی‌مهندسی رسیدیم.
هر تهدیدی هست، تهدید داخلیه و نه خارجی و بزرگترین تهدید مدیران فاسد و سیستم فشل مدیریتی کمپانی‌هایی هست که با ۲۸.۰۰۰ کارمند و هزینه اداری‌عمومی اون‌ها به ازای هر کارمند بالای ۲۲۵ میلیون تومن هست.
تو شبکه‌های اجتماعی سپاه رو می‌زنن، در حالی که مدیرانی باید هدف قرار بگیرن که دریافتی سالانه اون‌ها بیش از ۱۰ میلیارد تومنه و هیچ کاری بلد نیستند جز کثافت کاری... وارد بانک می‌شی به ازای هر مشتری ۳ تا کارمند وجود داره، آیا انتظار داریم با این وضع پیشرفت کنیم؟

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان