امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گروه دارویی
#1
شرکت‌های دارویی وضع بنیادی خوبی ندارن و بخاطر مطالبات سنگینی که از دولت دارن روز‌به‌روز وضع‌شون وخیم تر می‌شه. از تاخیر تو پرداخت سود سهام تا گاها ۲ سال بگیر تا بالا رفتن دوره وصول طلب‌ها و به‌تبع دریافت وام و در نتیجه تحمیل هزینه‌های مالی کمر‌شکن که کل سود عملیاتی شرکت‌های گروه رو می‌بلعه. خبر بدتر این‌که از امروز به بعد یک مطالبه جدید به ترازنامه این شرکت‌ها اضافه می‌شه که اون‌هم چیزی نیست جز گپ ۴۰۰ تومنی دلار مبادله‌ای و دلار جهانگیری که این گپ هم قاعدتا می‌ره تو سرفصل مطالبات و برای جبران باید وام‌های ۲۸ درصدی گرفته شه.


شاخص گروه الان رو ۸۱۰۰ که تا حمایت کلیدی ۷۳۰۰ فاصله زیادی نداره که بنظر این حمایت هم از دست بره. در صورت شکستن حمایت ۷۳۰۰ شرکت‌های گروه ریزش حداقل ۳۰ درصدی رو تجربه می‌کنن. حمایت بعدی حدود ۵۳۰۰ که خیلی محکم‌ه و شاید پایان موج نزولی قعلی باشه.
#2
(15-04-2018, 09:35 PM)نوح نوشته: شرکت‌های دارویی وضع بنیادی خوبی ندارن و بخاطر مطالبات سنگینی که از دولت دارن روز‌به‌روز وضع‌شون وخیم تر می‌شه. از تاخیر تو پرداخت سود سهام تا گاها ۲ سال بگیر تا بالا رفتن دوره وصول طلب‌ها و به‌تبع دریافت وام و در نتیجه تحمیل هزینه‌های مالی کمر‌شکن که کل سود عملیاتی شرکت‌های گروه رو می‌بلعه. خبر بدتر این‌که از امروز به بعد یک مطالبه جدید به ترازنامه این شرکت‌ها اضافه می‌شه که اون‌هم چیزی نیست جز گپ ۴۰۰ تومنی دلار مبادله‌ای و دلار جهانگیری که این گپ هم قاعدتا می‌ره تو سرفصل مطالبات و برای جبران باید وام‌های ۲۸ درصدی گرفته شه.


شاخص گروه الان رو ۸۱۰۰ که تا حمایت کلیدی ۷۳۰۰ فاصله زیادی نداره که بنظر این حمایت هم از دست بره. در صورت شکستن حمایت ۷۳۰۰ شرکت‌های گروه ریزش حداقل ۳۰ درصدی رو تجربه می‌کنن. حمایت بعدی حدود ۵۳۰۰ که خیلی محکم‌ه و شاید پایان موج نزولی قعلی باشه.دارو - لاستیک  که جز گروه های خوب بودن در این دولت به فنا رفتن.....

البته گروه بانکی که دیگه زبان زد عام و خاص هست  که تا چند سال دیگه هم اوضاعشون بدتر میشه..

منتظر گروه های بیشتر باشیم!

شاید گروه بعدی گروه شوینده باشه اگه دولت اجازه افزایش نرخ بهشون نده! 

گروه روغن خوراکی نیز..در این دولت به فنا رفت....

گروه فولاد-پترو - سرب و روی هم به خاطر قیمت های جهانی خوب رشد کردن..که اگه جهانی بریزه... دیگه کل اقتصادمون  مختص میشه Big Grinپرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان