امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شفا دارو(شفا)
#1
در واپسین روزهای سال 96 شفا دارو لکه ی ننگی بر پیشانی مدیران سازمان و سهامدار عمده شد و از فعالین بازار سیلی سختی خوردند!

باور گرانی و شیپور عقب نشینی منجر به حذف صف خرید سهم تازه وارد شد
در نیم ساعت اول معاملات:
باور گرانی و شیپور عقب نشینی منجر به حذف صف خرید سهم تازه وارد شد
باور عده ایی به کشف قیمت گران سرمایه گذاری شفا دارو و نواختن شیپور عقب نشینی گروهی ازخریداران ، منجر به حذف صف خرید و توقف رشد قیمت این سهم تازه وارد در نخستین روز بعد از عرضه اولیه شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان عرضه اولیه 10 درصد سهام از سرمایه گذاری شفا دارو که چهازشنبه گذشته با کشف قیمت 415 تومانی هر سهم انجام شد، عده ای از کارشناسان و فعالان با تکیه بر آخرین اطلاعات و NAV برآوردی شرکت، از گران بودن این سهم خبر دادند تا پایه های چهاردهمین شرکت تازه وارد بازار سهام چندان قوی نباشد.

این رویکرد و اعلام گران بودن "شفا" و پیش بینی عدم اقبال این سهم در چند روز که از طریق فضای مجازی مورد توجه فعالان بازار قرار گرفت ، منجر شد تا سهام این شرکت در نخستین روز بعد از عرضه اولیه مانند دیگر شرکت های جدید، با اقبال و صف خرید سنگین روبرو نشود و با شروع معاملات، عده ایی با نواختن شیپور عقب نشینی ، موجب حذف صف خرید شوند.

براساس این گزارش، درحالی 144 هزار و 173 حقیقی و حقوقی، 117 میلیون و 943 هزار سهم شفا دارو را خریداری کرده بودند که طی نیم ساعت اول معاملات امروز، بیش از 24 هزار و 589 سهامدار از جمله 200 حقوقی اقدام به فروش کردند و در مقابل 2 هزار و 462 نفر از جمله 6 حقوقی حاضر به خرید در قیمت های 422 تا 429 تومان شدند.

با این اوصاف باید منتظر واکنش دیگر خریداران و همچنین سهامدار عمده بود که چه برنامه ایی برای فروش ، صبر و حمایت دارند.
#2
توسط یک کارگزاری اعلام شد:
تحلیل آخرین اطلاعات "شفا" و برآوردی از NAV سهم آماده عرضه اولیه امروز
یک کارگزاری با بررسی آخرین اطلاعات سرمایه گذاری شفا دارو، اعلام کرد با توجه به قیمت حداکثری عرضه ، این سهم در ۱۱۳ درصد NAV عرضه خواهد شد که نسبتا قیمت بالایی است.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امروز 10 درصد سهام از سرمایه گذاری شفا دارو معادل 117 میلیون و 943 هزار سهم در بازار دوم معاملات بورس تهران واگذار می شود تا چهارهمین شرکت تازه وارد بازار سهام هم به جمع دیگر شرکت ها بپیوندد.

در این رویداد حداکثر سهام قابل خرید "شفا" برای هر کد حقیقی و حقوقی 1500 سهم و در دامنه قیمت 400 تا 415 تومانی هرسهم تعیین شده است.

در این رابطه کارگزاری آبان با بررسی آخرین اطلاعات، اعلام کرد برآورد NAV هر سهم در حدود 3،684 ریال نسبت به قیمت حداکثری عرضه (4،150 ریال) ، سهم در 113 درصد NAV عرضه خواهد شد که نسبتا قیمت بالایی برای عرضه سهم است.
#3
زیر ارزش ذاتی معامله میشود

ناو سهم در حدود 750-800 تومان قیمت 392 تومان

پیش بینی سود 120 تومانی برای سال 92
#4
دقیقا این سهم ارزشش خیلی بالاتر از قیمت فعلی میباشد

فکر کنم گزارش های ۹ ماهه جالبی خواهند داشت و بهترین گزارش ها نصیب این گروه خواهد بود

این سهم در این بازار قیمتش حداقل ۵۰۰ و حداکثر ۶۰۰ ارزش دارد

برای دوستان میات مدتی و دید مجمعی بهترین گزینه


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان