امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرابورس و کالا4 (بورس کالا)
#1
اطلاعات دو سهم بسیار مهم فرابورس و کالا4 که بخشی از بورس کالا میباشد را در این تاپیک خواهیم دید....
ارزش فرابورس ایران حدود 33 درصد افزایش یافت
نقل قول:
تهران- ایرنا- ارزش بازار فرابورس ایران با 1.1 درصد افزایش در هفته گذشته، میزان رشد خود را از ابتدای امسال به حدود 33 درصد رسانده است.
[عکس: n82849027-72212984.jpg]
به گزارش روز جمعه ایرنا از فرابورس ایران، در هفته معاملاتی پیش به ترتیب در تاریخ هفتم و هشتم این ماه در گروه اوراق تامین مالی شاهد عرضه دو سری اسناد خزانه بودیم که در نماد اخزا 613 با تاریخ سررسید 16 دی‌ماه سال 98 قیمت هر ورقه از این اسناد 715 هزار ریال کشف قیمت شد. از سوی دیگر در جریان عرضه اخزا615 نیز که این سری اوراق در بیستم آبان ماه سال 98 سررسید می‌شود هر ورقه بیش از 727 هزار ریال قیمت خورد.
نهم اسفند نیز به ترتیب دو بلوک 31.5 و 90.8 درصدی از سهام مدیریتی غیرکنترلی شرکت سرمایه‌گذاری کوه نور و سهام کنترلی شرکت سرمایه‌گذاری سبحان در بازارهای پایه ب و اول به فروش رسیدند.

** در بازارهای فرابورس چه گذشت؟
در جریان هفته‌ای که سپری شد در مجموع 9 بازار فرابورس شاهد داد وستد یک‌هزار و 379 میلیون ورقه به ارزش هشت هزار و 306 میلیارد ریال بودیم که این میزان نقل و انتقال سهام و اوراق بهادار طی 182 هزار دفعه رقم خورد. در حالی که حجم و ارزش معاملات در مقایسه با هفته پیشین کاهش یافت، اما تعداد دفعات مبادلات با 27 درصد رشد روبه‌رو شد.
رصد معاملات بازارهای فرابورس نشان می‌دهد بهترین عملکرد در رشد حجم و ارزش داد وستدها را بازار پایه به ثبت رسانده، به طوری که در این بازار حجم و ارزش معاملات به ترتیب رشد 36 و 21 درصدی را در مقایسه با هفته پیشین تجربه کرد. باقی بازارها اما با افت نسبی حجم و ارزش معاملات روبه‌رو شدند.
معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس ایران هفته گذشته در گفت‌و‌گویی از اجرایی شدن فاز توقف خودکار نمادهای معاملاتی در بازار پایه ب از شنبه 5 اسفندماه خبر داد. 
به گفته «بهنام محسنی» اگر قیمت سهام یکی از شرکت‌های حاضر در بازار «پایه ب» طی پنج روز کاری بیش از 40 درصد افزایش یا کاهش قیمت؛ یعنی نوسان مثبت یا منفی داشته باشد، نماد مذکور متوقف می‌شود و ناشر ملزم است اطلاعیه شفاف‌سازی منتشر کند، در این صورت نماد متوقف شده در روز معاملاتی بعد بازگشایی می‌شود.
وی همچنین اشاره کرد در صورتی که قیمت سهام یکی از شرکت‌های حاضر در بازار «پایه ب» طی 15 روز کاری بیش از 60 درصد نوسان داشته باشد، نماد معاملاتی متوقف شده و ناشر ملزم است همایش اطلاع‌رسانی برگزار کند که پس از آن نماد معاملاتی حداکثر پس از دو روز کاری بعد بازگشایی می‌شود.

** معاملات اوراق تسه بر مدار رشد
در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس که شاهد معامله 66 میلیون ورقه به ارزش شش هزار و 267 میلیارد ریال بود، رصد معاملات ابزارهای مالی در این بازار نشان می‌دهد، اوراق تسهیلات مسکن رشد 35 و 28 درصدی در حجم و ارزش معاملات را تجربه کرد و بهترین عملکرد هفتگی را در مقایسه با اوراق بدهی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله به ثبت رساند.
این بازار شنبه هفته آینده میزبان عرضه سه سری اسناد خزانه در نمادهای اخزا6024، اخزا6034 و اخزا6134 خواهد بود که فروشنده آن قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا و ناشر آن وزارت امور اقتصادی و دارایی به نمایندگی از دولت است.
در هفته‌ای که سپری شد همچنین ارزش معاملات خرد بازار سهام به رقم یک‌هزار و 911 میلیارد ریال رسید که از این میزان گروه محصولات شیمیایی بیشترین سهم از ارزش کل معاملات را در اختیار گرفت. 
ارزش معاملات در این گروه 301 میلیارد ریال بود که 16 درصد از ارزش کل معاملات را شامل می‌شد. پس از آن گروه‌های فلزات اساسی و بیمه و صندوق بازنشستگی به جز تامین اجتماعی با سهم 12 و 7 درصدی در جایگاه دوم و سوم صنایع فرابورسی با بیشترین سهم از ارزش کل معاملات بازار سهام قرار گرفتند.
در نهایت، در هفته قبل شاخص کل فرابورس با افت چهار دهم درصدی روبه‌رو شد تا بازدهی این نماگر از ابتدای امسال به حدود 25 درصد برسد. 
در حال حاضر آیفکس در ارتفاع 1092 واحدی قرار دارد. 
کالا4
خکاوه
#2
برای نخستین‌ بار؛

[عکس: redradio.png] کمیته کاری فیاس به ریاست فرابورس ایران برگزار شد

کمیته کاری بهاره فیاس اول مارس به ریاست آلینا آلدامبرگن مدیر‌عامل بورس قزاقستان آغاز شد که به علت سفر وی، ریاست این جلسه بر عهده امیر هامونی مدیرعامل فرابورس ایران قرار گرفت.


با انتخاب فرابورس ایران در ژانویه 2018 به عنوان نایب رئیس کمیته کاری فیاس، جلسات کمیته بهاره این فدراسیون برای نخستین بار با ریاست یک بورس ایرانی برگزار شد.
به گزارش بورس آنلاین به نقل از سنا، کمیته کاری بهاره فیاس اول مارس به ریاست آلینا آلدامبرگن مدیر‌عامل بورس قزاقستان آغاز شد که به علت سفر وی، ریاست این جلسه بر عهده امیر هامونی مدیرعامل فرابورس ایران قرار گرفت. در این جلسه که شامل اتاق فکر فیاس، گزارش کارآمدی بورس‌های عضو فیاس (Business Effectiveness Report)، کتاب سال فیاس و گزارش کارگروه نظارت بود، همچنین فهرست گزارش‌های آتی و گزارش اولین جلسه از کمیته حسابرسی داخلی فیاس بحث و بررسی شد.
از سوی دیگر شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، بانک توسعه زیر‌ساخت شرق اروپا، بورس مصر و انجمن آژانس‌های ملی (ANNA) که شماره شناسایی به نماد‌های بورسی اختصاص می‌دهد در خصوص خدمات و پیشرفت‌های خود توضیحاتی ارائه کردند.
در ادامه جلسه نیز از تمامی حضار خواسته شد که آخرین دستاورد‌های بازارهای خود را مرور کنند که بورس‌های عراق، بخارست، تهران، ارمنستان، مسقط، مصر، سوریه، آتن، قبرس، فرابورس ایران و سپرده‌گذاری ارمنستان و سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در رابطه با آخرین دستاورد‌های خود توضیحاتی ارائه کردند. همچنین نشان رسمی عضویت بورس عراق و بورس بخارست به این اعضای جدید اهدا شد.
 فرابورس ایران در ژانویه 2018 به عنوان نایب رئیس کمیته کاری فیاس انتخاب شده و برای نخستین بار است که یک بورس ایرانی به عنوان یکی از ارکان اجرایی این فدراسیون منصوب شده است.
کالا4
خکاوه
#3
[Forwarded from بورس کالای ایران (imereport.ir bot)]
‌ (http://www.imereport.ir/d/2017/09/02/2/9908.jpg)فردا با عرضه ١٠ هزارتنی رقم می خورد؛
نخستین عرضه گندله در بورس کالا
در اولین روز از هفته پایانی سال جاری گندله سنگ آهن برای نخستین بار در بورس کالا عرضه می شود.
? http://www.imereport.ir/news/16919/
? @imereport

از اتفاقات بسیار مهمی که میتونه بورس کالا رو متحول کنه!!!
کالا4
خکاوه
#4
[Forwarded from بولتن خبر اقتصادی]
?#عرضه #نفت_سفید به عراق از مسیر #بورس_انرژی

?اولین #عرضه #نفت_سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از انبار نفت رشت به مقصد عراق روز جاری در رینگ بین الملل بازار فیزیکی #بورس_انرژی صورت می گیرد.


اخبار تکمیلی بزودی در آدرس ذیل ??
@boltann

https://instagram.com/_u/boltann_khabar
اینستاگرام ??

(http://www.imereport.ir/d/2018/04/09/2/1...ر_کشاورزی؛
گندم با حجم بالا امسال در بورس کالا عرضه می شود
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در سال حمایت از کالای ایرانی از مزایای #بورس_کالای_ایران در بخش کشاورزی بیشتر از گذشته بهره خواهیم برد چراکه این بورس از اصلی ترین رکن ها در جهت تحقق شعار سال است؛ همچنین امسال شاهد عرضه های پر حجم گندم در بورس کالا خواهیم بود.
? http://www.imereport.ir/news/17202/
? @imereport

(http://www.imereport.ir/d/2018/04/10/3/11116.jpg)‌ (http://www.imereport.ir/d/2018/04/10/2/11116.jpg)معاون مرکز پژوهش های مجلس:
راه اندازی #بازار_آتی_ارز پیشنهاد مجلس به دولت است

معاون مرکز پژوهش های مجلس امروز همزمان با حضور ولی الله سیف، رییس کل بانک مرکزی در مجلس، عنوان کرد که راه اندازی «بازار آتی ارز» پیشنهاد بدنه کارشناسی کشور به دولت است.

? http://www.imereport.ir/news/17212/
? @imereport
کالا4
خکاوه
#5
بورس کالا بر اساس مصوبه قبلی....
50 درصد افزایش سرمایه از انباشته داره......
مراقب باشید.

[Forwarded from بورس آن لاين?]
[ Photo ]
عضو شورای عالی بورس:
بورس کالا آماده راه اندازی بازار مشتقه ارزی است
http://www.onbourse.com/detail/News/392205/2
کالا4
خکاوه
#6
#کالا۴
۳۴۲ تومان پایین
۸۲۰ تومان بالا
اهداف این نماد
۲۹ فروردین ۹۷

[ Photo ]
توقف پیش فروش یک ماهه سکه/ احتمال ورود به بورس کالا
?در اقدامی غیرقابل پیش بینی بانک مرکزی دست به توقف پیش فروش یک ماهه سکه زد. / ایسنا
@Eghtesadnews_com
کالا4
خکاوه
#7
کالا4 امروز بالاخره در مثبت کامل معامله شد.....

فعال شدن
آتی سکه و مشتقه ارز میتونه این سهم رو براحتی 2 برابر کنه....
کالا4
خکاوه
#8
⬅️ انجام معاملات سکه کشور در بورس کالا/ بازار سرمایه هنوز جایگاه حقیقی خود را در اقتصاد پیدا نکرده است
✅ رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در جلسه ای مشترک با رئیس کل بانک مرکزی مقرر شد از این پس، معاملات سکه کشور در بورس کالا انجام شود.
✅ بازار سرمایه هنوز جایگاه حقیقی خود را در اقتصاد کشور پیدا نکرده است و  باید محل واقعی سرمایه گذاری برای افراد جامعه باشد. @Boursepress_With_BABAK52
کالا4
خکاوه
#9
کالا4 رو دارن چراغ خاموش جمع میکنن....

[Forwarded from Mahmoud]
مردمی ترین و شفاف ترین نهاد برای معاملات ارز و طلا....بورس کالا هست.
کالا4
خکاوه
#10
روحانی در نشست هم اندیشی مدیران ارشد دولت:
?از سیستم ارز در چهار سال گذشته ناراضی بودم و از سیستم ارزی فعلی هم راضی نیستم باید سیستم سومی را تهیه کنیم.
?از رئیس جمهور انتقاد کنید؛ چرا که برخی‌ها خیلی خوشحال می‌شوند، انتقاد کردن جزو حقوق شهروندی  است.
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

معاملات ارز باید بیاد تو بورس کالا
کالا4
خکاوه


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان