امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 1 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لازما ، لپیام = گنج پنهان بازار سرمایه
خبر بسیار دست اول و محشری از تغییر کاربری زمین تهران و تهاتر زمین مرودشت به گوش میرسد ، ان شاالله بتونم خبر دقیق رو تا آخر هفته اطلاع رسانی کنم.
یه حسی به من میگه تا آخر سال یه خبر خیلی خوش میاد که کل ایام عید کام سهامدار رو شیرین میکنه....
ولی به من حس ام چیزی نمیگه واقعیت اینو میگه سهم تنها دلیل برای خریدش انجام شدن افزایش سرمایه اونهم از محل تجدید ارزیابی دارایی اونهم با معافیت هستش که البته قبلا بورس مخالفت خودش را صراحتا اعلام کرده و به همین دلیل شاهد سقوط قیمت از بالای 600 تومن به 139 تومن بودیم.
نوسانات سهم تنها به جهت سیو سود تنی چند از نوسانگیرانه شناخته شده است.
سربسته عرض میکنم ، اخیرا پیشنهادی از طرف شهرداری مطرح شده که در قالب آن اگر احتمال موافقت با تغییر کاربری در کمیسیون ماده 5 حدود 20 درصد بود ، الان به بالای 95 درصد میرسد .... اگر شرایط شهرداری مورد تایید شرکت قرار گیرد به نظر من بحث تغییر کاربری تمام شده میباشد و حتی شاید تا پایان سال رسما از کدال اطلاع رسانی شود.
نکته خیلی جالبی که دیروز در صحبت های جناب شریفی بود ، این که شرکت علاوه بر بحث تغییر کاربری و دروازه شرق ، پیگیر 20 میلیارد تراکم تجاری شناوری است که از بابت عقب نشینی که شرکت در زمین هایش داشته بهش تعلق میگیره که سهم شرکت را در بحث مشارکت با شهرداری افزایش قابل ملاحظه ای میدهد.
قانون بودجه تصویب شد و راه برای اجرای افزایش سرمایه لازما باز شد ، معاملات روز شنبه هم در کمال تعجب باطل شد که میتونه نشان دهنده نظر مثبت سازمان به رشد سهم باشه!!!
یکی از دوستان میگفت مشابه دقیقا روبروی کارخامه آزمایش مرودشت زمین مسکونی متری 900 هزار تومان بوده 

حالا ما متری 400 کارخانه مرودشت آزمایش رو در نظر بگیریم 450 هزار متر زمین میشه 180 میلیارد تومان تازه بدون احتساب ساختمانها و 300 هزار متر مربع سوله و ...
در خصوص کارخانه تهران گفته میشه جناب شریفی گفتن مشتری 400 تا 500 میلیاردی هم مراجعه کردن حالا ما همون 400 میلیارد رو حساب کنیم فقط دو قلم کارخانه تهران و مرودشت حدود 580 میلیارد میرزن
زمین تبریز با ارزش بیش از 40 میلیارد
برند شرکت آزمایش که همین الان سالی حدود 500 میلیون اجاره داده شده و هیچ چی نباشه 15 تا 20 میلیارد ارزشه و ...
سرجمع این شرکت بالای 600 میلیارد دارایی داره
همه اینها بدون احتساب تغییر کاربری و پروژه دروازه شرق میباشد.
سهم تا 300 تومن اندازه 200 هزار سهم هم فروشنده نداره ، فروشنده های شب عیدی هم همه پول لازم بودن و ناچار به فروش واگرنه همه میدونن سهم با این همه پتانسیل اعم از افزایش سرمایه و تغییر کاربری و فروش مرودشت و تسویه بدهی و ... با این سرمایه اندک نباید قیمتش این باشه.
با کمک دوستان از فردا در حد توان از سهم حمایت خواهیم کرد.
بررسی های بنده نشان میده از نقطه نظر تکنیکالی همین چند روزه روند سهم رو به بالا بر میگرده ، امیدوارم سهم رو مفت از چنگتون در نیارن که این سری استارت بخوره کم کم یه رالی 100 درصدی تو دلشه که منجر به شکستن سقف قیمت قبلی میشه..!!!
چند خبر جالب از لازما

1. افزایش سرمایه رسما در دستور کار هیئت مدیره قرار گرفته است.
2. بانک ملت بزودی جواب خود را در خصوص آزمایش مرودشت اعلام خواهد کرد ، طبق شنیده ها در حال حاضر دو مشتری پا به کار برای مرودشت وجود دارد که با قطعیت معامله زیان انباشته لازما به نزدیک صفر خواهد رسید.
3. آزمایش تهران در حال حاضر تراکم تجاری شناوری در اختیار دارد که مربوط به عقب نشینی سال 86 میباشد و ارزش روز آن حدود 50 میلیارد تومان برآورد میشود که گفته میشود بانک ملت یکی از خریداران بالقوه این تراکم تجاری خواهد بود.
4. بزودی در خصوص تغییر کاربری ملک کارخانه تهران اخبار جالبی مخابره خواهد شد.

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان