امتیاز موضوع:
  • 3 رای - 1.33 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بانکها
(13-09-2017, 06:09 PM)مخبرالدوله نوشته: در خبرها اومده بود
مجلس میخواد از بانک ملت و زیر مجموعه هاش تحقیق کنه!
کسی میدونه جریان چیه؟؟؟
نکنه میخوان سهام رو جمع کنن بعداز افت....

 بی خیال آقای مخبر

الان یکی میخواهد ار مجلس تحقیق کنه !!

فساد بانکی خیلی زیاده  بعیده تا 1 سال آینده هم کمر راست کنند گروه بانکی
معاون وزیر اقتصاد:سیتیک، بزرگترین قرارداد ایران با چین در دوره پس از برجام است
نقل قول:
پکن- ایرنا- معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران گفت: امضای موافقتنامه قرارداد 10 میلیارد دلاری خط اعتباری 'سیتیک گروپ' چین با 5 بانک ایرانی، نخستین قرارداد بزرگ ایران با چین پس از برجام است.
[عکس: n82664965-71869074.jpg]
به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، « محمد خزاعی» امروز در مراسم امضای موافقتنامه قرارداد 10 میلیارد دلاری خط اعتباری 'سیتیک گروپ' چین با 5 بانک ایرانی در پکن با تقدیر از ریاست 'سیتیک' گفت: با امضای این قرارداد ما با سرعت قادر خواهیم بود مراحل اجرایی آن را در ایران و چین نهایی کنیم. 
وی با یادآوری اینکه همکاری ایران با 'سیتیک گروپ' به سه دسته تقسیم شده است،گفت: یکی از محورهای همکاری ما با این موسسه مالی بزرگ، بحث فایناس و تامین مالی پروژه هاست که توسط طرفین امضا می شود.
وی با بیان اینکه سیتیک از گروه های بزرگ اقتصادی جهان است، گفت: استفاده از توانمندی شرکت های سیتیک برای اجرای طرح های های بزرگ کشورمان بر اساس توافق دوجانبه از دیگر همکاری های ایران با این گروه است.
خزاعی همکاری سوم ایران با سیتیک را در بحث خدمات مالی گروه های سیتیک در ایران عنوان کرد و گفت: امضای این قراداد سبب افزایش همکاری گروه های اقتصادی مالی ایران و چین خواهد شد.
معاون وزیر اقتصاد افزود: با توجه به حضور ستیک در سطح بین الملل این گروه می تواند به عنوان دروازه ورود ایران به جهان عمل کند.
به گفته وی، همکاری ایران و سیتیک از نظر بانک مرکزی و سازمان سرمایه گذاری فقط یک همکاری اقتصادی نیست بلکه یک همکاری راهبردی است.
رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران در پایان از بانک مرکزی و سفیر ایران در چین که زمینه این قرارداد را فراهم کردند تشکر کرد.
موافقتنامه قرارداد 10 میلیارد دلاری خط اعتباری ایران با 'سیتیک گروپ' چین امروز با حضور ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی، علی اصغر خاجی سفیر ایران در پکن، محمد خزاعی رئیس سازمان سرمایه گذاری و مدیران 'سیتیک گروپ' در پکن امضا شد. 
به گزارش ایرنا، این نشست که در مرکز 'سیتیک گروپ' چین در پکن برگزارشد، موافقتنامه قرارداد 10 میلیارد دلاری خط اعتباری 'سیتیک گروپ' چین با 5 بانک رفاه کارگران، صنعت و معدن، پارسیان، پاسارگار و توسعه صادرات امضا شد. 
'سیتیک گروپ' یکی از موسسه های مالی بزرگ دنیاست به طوری که در بین 500 شرکت مالی دنیا در ردیف 51 جهان قرار گرفته است. 
بانک ساخت و ساز چین، بانک سیتیک، گروه بیدو، شرکت چاینا فیلم و شرکت پست اکسپرس چین از جمله زیر مجموعه های 'سیتیک گروپ' هستند. 
زامیاد یادت نره......
برید هر چی جنس بنجل و تو انبار مونده چین را بخرید بعد برا ما اقتصاد
پیاده کنید .
ایشون کاندید رئیس کلی بانک مرکزیست
(13-09-2017, 06:09 PM)مخبرالدوله نوشته: در خبرها اومده بود
مجلس میخواد از بانک ملت و زیر مجموعه هاش تحقیق کنه!
کسی میدونه جریان چیه؟؟؟
نکنه میخوان سهام رو جمع کنن بعداز افت....

پشت صحنه طرح تحقیق و تفحص از بانک ملت در مجلس  
شهریور ۲۳, ۱۳۹۶/۰ دیدگاه /در پیش بینی /توسط محمد حسین ادیب
هیجده نماینده مجلس طرح تحقیق و تفحص از مجلس را تقدیم هیئت رئیسه مجلس کردند
معوقات بانکی حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است اما مجلس با مصوبه ای پرداخت بدهی ۵۰ میلیارد دلاری شرکت نفت  به بانکها را برای دو سال به تعویق انداخت ، معوقات بانکی با این مصوبه ۲۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافت اما بدهی شرکتهای دولتی را بانکها در ستون معوقات لحاظ نمی کنند ؛ با مصوبه دیگری مجلس ۷۰ هزار میلیارد تومان از معوقات بانکی را استمهال کرد وام هائی که استمهال میشود فقط معمولا یک قسط آن پرداخت میشود،  کل معوقات بانکی از احمد شاه تا کنون ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است و مجلس با دو مصوبه ۲۷۰ هزار میلیارد تومان معوقه ایجاد کرده است ، در مجلس دوره قبل نود نماینده طی توماری از رئیس بانک مرکزی خواستند ” هی نگوید موسسه سام الحجج مجوز ندارد ” سامن الحجج قبل از ورشکست شدن مورد حمایت جدی نود  نماینده مجلس  بود ، حمایت نمایندگان مجلس از موسسات غیر مجاز رایگان انجام نمیشد ، نمایندگانی که در طرح تحقیق و تفحص از بانک ملت شرکت دارند عمدتا کسانی هستند که به بانک ملت مراجعه کرده و خواستار وام  بوده اند  و بانک با وام آنها مخالفت کرده است لیدر کسانی که طرح تحقیق و تفحص از بانک ملت را رقم زدند خواستار ارتقاء شغلی داماد خود در بانک ملت بود که به سبب نداشتن صلاحیت با آن مخالفت شده بود ؛ البته ایشان خواستار وام قرض الحسنه میلیاردی  نیز بودند که با آن نیز مخالفت شده بود ، افکار عمومی باید نسبت به  تحت فشار قراردادن واحد های دولتی برای سوء استفاده نمایندگان مجلس واکنش نشان دهد

http://adibmh.ir/%D9%BE%D8%B4%D8%AA-%D8%...%AF%D8%B1/

این خبر هم به خاطر جناب مخبرالدوله می‌گذارم.

آقای لگزایی قائم مقام مدیرعامل بانک ملت هستند.

کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی نویدبخش بهبود سودآوری بانک‌ها
روزنامه دنیای اقتصاد - شماره 4141 تاریخ چاپ:1396/06/20 بازدید:1010بار کد خبر: DEN-1115801
علی رضا لگزایی / کارشناس بانکی
بررسی صورت‌های مالی سیستم بانکی حاکی از آن است که در سال‌های اخیر، بانک‌ها در فعالیت اصلی خود یعنی جذب سپرده و اعطای تسهیلات از حاشیه سود مناسبی برخوردار نبوده و سود پرداختی به سپرده‌ها به‌دلیل وجود موسسات غیر‌مجاز، بازارهای موازی فاقد مجوز و رقابت ناسالم، چنان روند افزایشی به خود گرفته که درآمد ناشی از تسهیلات توان پوشش سود پرداختی به سپرده‌ها را ندارد.
 
اثرات مالی مخرب پدیده فوق و رشد نامتعارف نرخ سود سپرده‌های بانکی آنچنان گسترده بوده است که نه‌تنها لطمات گسترده‌ای بر پیکره صورت سود و زیان بانک‌ها وارد کرده؛ بلکه منجر به افزایش نرخ تامین مالی کشور و اختلال در فرآیند تولید و سرمایه‌گذاری در ظرفیت‌های تولیدی جدید نیز شده است. ضمنا با توجه به ارتباط سیستماتیک بازار پول و سرمایه، عملکرد بانک‌ها در بازار پول، موجب تضعیف شاخص صنعت بانکداری به‌عنوان یکی از صنایع اثرگذار در بازار بورس اوراق بهادار شده است. بررسی دقیق‌تر صورت سود و زیان بانک‌ها نشان‌دهنده آن است که هزینه سود پرداختی به سپرده‌های بانک‌ها، به‌طور متوسط بیش از۷۰ درصد از مجموع کل هزینه‌های آنها را به خود اختصاص داده و از منظر تحلیل حساسیت، صورت سود و زیان بانک‌ها، به‌طور چشمگیری نسبت به هزینه سود پرداختی و نرخ موثر سپرده‌ها حساس بوده و هر گونه افزایش یا کاهش در نرخ موثر هزینه جذب سپرده‌ها، اثرات بسزایی بر وضعیت سودآوری بانک‌ها خواهد داشت.
با توجه به اقدام شایسته اخیر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در خصوص لزوم التزام بانک‌ها به رعایت نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار، بررسی‌های انجام شده بر صورت‌های مالی حسابرسی شده ۸ بانک بورسی (۱ ) حاکی از آن است که در صورت رعایت کامل دستورالعمل ابلاغی از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، نرخ موثر سود سپرده‌های مدت‌دار سیستم بانکی، از 47/ 17 درصد به 1/ 13 درصد یعنی معادل 37/ 4 واحد درصد کاهش می‌یابد که این تقلیل بیش از ۲۵ درصدی نرخ موثر سود سپرده‌های مدت‌دار، موجب کاهش بیش از 62/ 14 درصد از هزینه‌های بانک‌های مزبور در نیمه دوم سال مالی منتهی به اسفند ۹۶ خواهد شد. با این حساب باید منتظر اعمال تعدیل‌های مثبت قابل توجهی در پیش‌بینی‌های بودجه‌ای بانک‌ها بود و البته درصد این تعدیل متناسب با ساختار هزینه‌های هر بانک بورسی می‌تواند متغیر باشد. در انتها لازم به‌ذکر است که تحقق پیش‌بینی‌های صورت پذیرفته منوط به اهتمام کامل شبکه بانکی به رعایت قوانین و مقررات ابلاغی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است.

http://donya-e-eqtesad.com/news/1115801

بررسی‌های خود من نشان می‌دهد که نیمی از سپرده‌های مدت‌دار بانک ملت سپرده‌های کوتاه مدت بودند (یعنی 45 هزار میلیارد تومان) با توجه به اینکه در چند روز قبل از کاهش نرخ سود بانکی، بانک ملت اسپرده یکساله با نرخ 18 درصد افتتاح می‌نمود، همچنین 3000 میلیارد تومان گواهی سپرده با نرخ 17 درصد و بازخرید قبل از سررسید با نرخ 15 درصد منتشر کرد. تخمین بنده این است که دوسوم منابع کوتاه مدت بانک ملت بدون تغییر مانده است یعنی حدود 30 هزار میلیارد تومان.

سود سپرده‌های کوتاه مدت به‌طور موثر 15 درصد بود، که با کاهش به نرخ 10 درصد با فرض ماندگاری تنها 30 هزار میلیارد تومان از آن در سر فصل کوتاه‌مدت، هزینه بانک چیزی حدود 750 میلیارد تومان یعنی سهمی 150 ریال تنها در نیمه دوم سال از این بابت کاهش خواهد یافت.

به نظر می‌رسد با انتشار مانده منابع کوتاه مدت بانک ملت در عملکرد شش ماهه یا عملکرد شهریور ماه اقبال حرفه‌ای‌های بازار به سمت سهام بانک ملت را شاهد خواهیم بود.
در صورت رعایت کامل دستورالعمل ابلاغی از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، نرخ موثر سود سپرده‌های مدت‌دار سیستم بانکی، از 47/ 17 درصد به 1/ 13 درصد یعنی معادل 37/ 4 واحد درصد کاهش می‌یابد که این تقلیل بیش از ۲۵ درصدی نرخ موثر سود سپرده‌های مدت‌دار، موجب کاهش بیش از 62/ 14 درصد از هزینه‌های بانک‌های مزبور در نیمه دوم سال مالی منتهی به اسفند ۹۶ خواهد شد. با این حساب باید منتظر اعمال تعدیل‌های مثبت قابل توجهی در پیش‌بینی‌های بودجه‌ای بانک‌ها بودحمایت نمایندگان مجلس از موسسات غیر مجاز رایگان انجام نمیشد ، نمایندگانی که در طرح تحقیق و تفحص از بانک ملت شرکت دارند عمدتا کسانی هستند که به بانک ملت مراجعه کرده و خواستار وام  بوده اند  و بانک با وام آنها مخالفت کرده است لیدر کسانی که طرح تحقیق و تفحص از بانک ملت را رقم زدند خواستار ارتقاء شغلی داماد خود در بانک ملت بود که به سبب نداشتن صلاحیت با آن مخالفت شده بود ؛ البته ایشان خواستار وام قرض الحسنه میلیاردی  نیز بودند که با آن نیز مخالفت شده بود ،
تا این دزدها هستند چیزی به سهامداران و مردم نمیرسد 
الان یکی میخواهد ار مجلس تحقیق کنه !!

فساد بانکی خیلی زیاده  بعیده تا 1 سال آینده هم کمر راست کنند گروه بانکی[عکس: 27.7608.medium.aspx]
(17-09-2017, 08:41 AM)مهر آباد نوشته: در صورت رعایت کامل دستورالعمل ابلاغی از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، نرخ موثر سود سپرده‌های مدت‌دار سیستم بانکی، از 47/ 17 درصد به 1/ 13 درصد یعنی معادل 37/ 4 واحد درصد کاهش می‌یابد که این تقلیل بیش از ۲۵ درصدی نرخ موثر سود سپرده‌های مدت‌دار، موجب کاهش بیش از 62/ 14 درصد از هزینه‌های بانک‌های مزبور در نیمه دوم سال مالی منتهی به اسفند ۹۶ خواهد شد. با این حساب باید منتظر اعمال تعدیل‌های مثبت قابل توجهی در پیش‌بینی‌های بودجه‌ای بانک‌ها بودحمایت نمایندگان مجلس از موسسات غیر مجاز رایگان انجام نمیشد ، نمایندگانی که در طرح تحقیق و تفحص از بانک ملت شرکت دارند عمدتا کسانی هستند که به بانک ملت مراجعه کرده و خواستار وام  بوده اند  و بانک با وام آنها مخالفت کرده است لیدر کسانی که طرح تحقیق و تفحص از بانک ملت را رقم زدند خواستار ارتقاء شغلی داماد خود در بانک ملت بود که به سبب نداشتن صلاحیت با آن مخالفت شده بود ؛ البته ایشان خواستار وام قرض الحسنه میلیاردی  نیز بودند که با آن نیز مخالفت شده بود ،
تا این دزدها هستند چیزی به سهامداران و مردم نمیرسد 
الان یکی میخواهد ار مجلس تحقیق کنه !!

فساد بانکی خیلی زیاده  بعیده تا 1 سال آینده هم کمر راست کنند گروه بانکی[عکس: 27.7608.medium.aspx]

خیلی سریع‌تر از چیزی که فکر می‌کنی لااقل غول‌های بانکی مثل بانک ملت بلند می‌شوند البته بانکهای کوچک مثل دی، ایران زمین و ... که اوت می‌شوند.

اگر روند رعایت نرخ‌های سود مصوب انجام شود بانک ملت امسال بالای 100 درصد تعدیل مثبت می‌دهد و برای سال آینده‌اش هم بالای 200 درصد بیشتر از پیشبینی فعلی‌اش سود خواهد داشت.

این سودها را بدون سود تک نرخی کردن ارز گفتم.
مدیر اوبربانک: اقتصاد ایران برای اتریش، اروپا و جهان جذابیت دارد
نقل قول:
وین - ایرنا - مدیر اوبربانک اتریش با تاکید بر جذابیت اقتصاد ایران برای اروپا و جهان گفت: امضای قرارداد خط اعتباری بانکی اوبربانک با ایران می تواند درها را برای قراردادهای مشابه با بانکها و موسسات دیگر بگشاید.
زامیاد یادت نره......
مصوبه مهم کرباسیان و سیف برای پایان غائله بانک ها/ گزارش ها استاندارد شد!
وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی مصوبه ایی را امضاء کردند که می تواند منجر به ختم غائله دو ساله بانک ها در ارایه گزارش حسابرسی و برگزاری مجامع و بازگشایی نماد شود.
به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سال  گذشته بود که دستور بانک مرکزی در مورد تکالیف مجامع بانک ها و لزوم ارایه گزارش های مدنظر، منجر به شکل گیری غائله ایی برای سهامداران و بانک ها و مدیران بازار سرمایه و بانک ها شد که هنوز هم با عدم برگزاری مجمع سالانه و توقف طولانی مدت نماد بانک هایی چون صادرات، پارسیان ، پاسارگاد و ... ادامه دارد.
اما آخرین تحولات مربوط به این موضوع مهم که با بلوکه شدن سرمایه های هزاران نفر از سهامداران حقیقی و حقوقی همراه شده نشان می دهد در برابر عدم نتیجه بخش بودن برنامه های وزیر قبلی اقتصاد ، وزیر جدید اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی تصمیمی مهم درباره گزارش های حسابرسی شده بانک ها ( حتی برای برخی بانک ها دو سه گزارش تهیه شده ) گرفته اند که می تواند گره کور دو سال اخیر صنعت بانکداری و توقف نمادها و برگزاری مجامع را باز کند و منجر به شفاف سازی بانک ها شود.
براساس این گزارش، درحالی بورس پرس از ماه ها پیش پیگیر تعیین تکلیف بانک های بورسی و فرابورسی و بازگشایی نمادها مخصوصا" بانک صادرات ( با غیبت 15 ماهه ) بود که به مصوبه مهم وزارت اقتصاد و بانک مرکزی دسترسی یافت که طبق آن صورت های مالی و گزارش های سالیانه بانک ها تعیین تکلیف و استاندارد شده و می تواند حسن ختامی برای حل غائله دو ساله بانک ها شود.
طبق این مصوبه که 21 شهریور در 7 بند به امضاء مسعود کرباسیان و ولی اله سیف  رسیده ، اصلاحاتی مدنظر قرار گرفته و بانک ها ملزم فقط به ارایه یک صورت مالی و یک گزارش حسابرسی برای برگزاری مجمع شده اند.
علاوه بر این مصوبه ، 28 شهریور اداره نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی نامه ایی نمونه به همه 33 بانک و موسسه مالی و اعتباری و 17 موسسه حسابرسی ارسال کرده و خواسته تا مفاد مصوبه جدید وزارت اقتصاد و بانک مرکزی رعایت شود.
زامیاد یادت نره......


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان