امتیاز موضوع:
  • 3 رای - 1.33 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بانکها
(02-12-2017, 02:38 PM)مهر آباد نوشته: 1396/9/11


حمایت و تشویق سیف از ادغام چند بانک‌

رییس کل بانک مرکزی با ارایه توضیحاتی درباره ادغام بانک ها به منظور افزایش توانگری مالی، از ادغام چند بانک‌ حمایت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ولی الله سیف درباره ادغام بانک ها به منظور افزایش توانگری مالی به برنا گفت: اصلاح نظام بانکی یک پروژه جدی نه تنها در بانک مرکزی بلکه بقیه دستگاه‌های ذیربط مانند وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه جزو اولویت های ما است.

وی ادامه داد: معیارهایی را برای بانک ها مشخص می کنیم که این ها معیارهای حداقلی است و باید به آن برسند. ممکن است برخی بانک ها به این نتیجه برسند که ادغام شوند و بانک مرکزی هم آنها را تشویق خواهد کرد.

خیلی جالبه اول انقلاب ادغام میکنند بعدش اجازه بانک خصوص میدن بعدش گند میزنند حالا بدترازهمه بازم ادغام میکند بازم گندمیزنند وبازهم......خدایا چه گناهی مرتکب شدیم افتادیم گیر یه مشت دزد و بی سواد و ریاکار ودروغگو
تصدی گری بانک ها در صندوق های سرمایه گذاری ممنوع است
نقل قول:
تهران- ایرنا- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: بانک‌ها و موسسه های اعتباری غیربانکی به تصدی سمت رکن مدیر ثبت در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مجاز نیستند و باید برای واگذای سمت به سایر اشخاص معرفی شده از سوی این صندوق ها اقدام کنند.
[عکس: n82781769-72085563.jpg]
به گزارش یکشنبه تارنمای بانک مرکزی، مصوبه هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار به همه نهادهای مالی زیر نظر آن سازمان ابلاغ شد که بر این اساس صدور واحدهای سرمایه‌گذاری برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری از طریق شعبه های بانک‌ها و موسسه های اعتباری غیربانکی ممنوع شده است. 
همچنین هر گونه ارایه خدمات به صندوق‌های سرمایه‌گذاری به شکل ارایه فرم‌های مربوط به متقاضیان و صدور واحدهای سرمایه‌گذاری این صندوق‌ها و دریافت وجوه از اشخاص به نفع آن صندوق‌ها در شعبه بانک‌ها و موسسه های اعتباری ممنوع است. 
بانک مرکزی از بانک ها خواست ترتیبی اتخاذ کنند تا «دستورالعمل سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار» مصوب دوازدهم اردیبهشت ماه 1396 شورای پول و اعتبار، به طور صحیح و دقیق اجرا شود. 
به موجب آن واگذاری همه سهام شرکت‌های تامین سرمایه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌های سرمایه‌گذاری که در تملک آن بانک‏/موسسه اعتباری غیربانکی یا شرکت‌‌های تابع از مصادیق سرمایه‌گذاری غیربانکی قلمداد شده‌ است.
همچنین بانک ها باید از اقدام های انجام شده در این زمینه، به مدیریت کل نظارت بر بانک‌ها و موسسه های اعتباری بانک مرکزی گزارشی ارسال کنند.
به گزارش ایرنا، 43 بانک‌ و نهاد پولی مجاز در تارنمای بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده که اجرای این مصوبات برای همه آنها ضروری است. 
بر پایه ماده ۳۴ قانون پولی و بانکی کشور، خرید سهام شرکت‌ها و مشارکت در سرمایه یک یا چند شرکت یا خرید اوراق بهادار داخلی و خارجی توسط بانک‌ها به حساب خود فقط به میزانی که بانک مرکزی تعیین می کند، ممکن است. 
به استناد این ماده، در سال ۱۳۸۶ «دستورالعمل سرمایه‌گذاری موسسه های اعتباری» به تصویب شورای پول و اعتبار رسید. 
البته بنا بر بند «ب» ماده (۱۶) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور که اوایل سال ۱۳۹۴ تصویب شد «همه بانک‌ها و موسسه های اعتباری موظفند از تاریخ اجرای قانون تا مدت سه سال سهام تحت تملک و شرکت‌های تابع خود را در بنگاه‌هایی که فعالیت‌های غیربانکی انجام می‌دهند، به استثنای طرح‌های نیمه‌تمام شرکت‌های تابع واگذار کنند». 
تشخیص «غیربانکی» بودن فعالیت بنگاه‌هایی که بانک‌ها، موسسه های اعتباری و شرکت‌های تابع سهامدار آنها به شمار می روند، بر عهده بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گذاشته شد. 
در همین پیوند برای محدود شدن ریسک ناشی از سرمایه‌گذاری موسسه های اعتباری و همچنین پیشگیری کردن از ورود آنها به عرصه بنگاه‌داری و ضابطه‌مندتر کردن سرمایه‌گذاری موسسه های اعتباری، این دستورالعمل متناسب با الزام های قانونی و اقتضائات کشور بازنگری شد و در ۱۸ ماده و ۶ تبصره در یک هزار و دویست و سی و یکمین جلسه شورای پول و اعتبار (دوازدهم اردیبهشت ماه 1396) تصویب شد. 
زامیاد و تاپیکو یادت نره......
علت گرانی دلار و سکه در روزهای گذشته؛

پس از اعتراضات خیابانی برخی اقدام به خروج سپرده‌های بانکی و خرید دلار و سکه کرده‌اند
زامیاد و تاپیکو یادت نره......
https://bourse24.ir/news/160564/%D8%AD%D...B%8C%D9%85!+      Big Grin
طبق اخبار
قراره بانک ملت مبالغ قابل توجهی از بدهیهای خود را که قابل فروش است
را بفروش برساند.
زامیاد و تاپیکو یادت نره......
علی اصغر  یوسف نژاد در توضیح مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه ٩٧ گفت همه دستگاه های مشمول ماده ۲۹ قانون برنامه ششم و ماده پنج قانون مدیریت خدمات کشوری قوای سه گانه، دانشگاه ها، شرکت های بیمه دولتی، مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی، بنیادها و نهادهای انقلاب مجاز نیستند از سپرده گذاری کوتاه مدت و بلندمدت خود نزد بانک ها سود دریافت کنند.
زامیاد و تاپیکو یادت نره......


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان