امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پتروشيمي‌ آبادان‌ ( شپترو )
#1
موضوع فعالیت :
شرکت سهامي پتروشيمي آبادان در اواخر سال 1342 انستيتو نفت فرانسه از طريق سازمان برنامه و بودجه مأمور شد تا در مکان ايجاد صنايع پتروشيمي در ايران مطالعات جامعي انجام دهد. اين مطالعات موجب تأسيس شرکت سهامي پتروشيمي آبادان با مشارکت 74 درصد سهم شرکت ملي صنايع پتروشيمي و 26 درصد سهم شرکت ب.اف.گودريج آمريکا شد.
#2
پتروشيمي آبادان

اولین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1396/12/29 (حسابرسی نشده)

به اطلاع می رساند بر مبنای اطلاعات دریافتی از شرکت پتروشيمي آبادان طی نامه شماره مورخ 1395/11/27 پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 1396/12/29 با سرمایه 630,000 میلیون ریال مبلغ 152 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات می باشد.


تغییر 465 ریال زیان هرسهم آخرین پیش بینی سال مالی قبل(سال 95) به 152 ریال سود هر سهم در پیش بینی سال مالی جدید(سال 96)
درصد تغییر: 133% تعدیل مثبت
#3
نوشته شده در 1396/01/15 ساعت 10:33
مدیرعامل «شپترو» در گفت و گو با وبورس:
افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی «شپترو» امسال انجام می شود
خلاصه خبر
به گفته مدیرعامل شپترو، این شرکت در سال 96 برنامه افزایش سرمایه و افزایش تولید 50 درصدی را عملیاتی خواهد کرد.

مسعود جبرئیلی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی آبادان در گفت و گو با پایگاه تحلیلی و خبری «وبورس» گفت: هم اکنون کارشناسان دادگستری برای ارزشیابی زمین های شرکت پتروشیمی آبادان انتخاب شده و در حال کار هستند. وکیل شرکت نیز در حال پیگیری این موضوعات و مسائل مربوط به اسناد زمین های تحت مالکیت شرکت پتروشیمی ابادان است. البته مالکیت تمام این زمین ها برای پتروشیمی آبادان محرز است و مشکلی برای محاسبه آن ها در تجدید ارزیابی وجود ندارد.

وی در خصوص وضعیت افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی های شرکت گفت: در برنامه های ما این است که اقدام افزایش سرمایه در سال 96 عملیاتی شود.

مدیرعامل «شپترو» در ادامه افزود: در سال 95 اقدامات مناسبی برای نوسازی واحدهای تولیدی پتروشیمی آبادان انجام شد. از اول سال مشغول حل مشکلات فنی بوده ایم و علیرغم مشکلات مالی و فنی، این نوسازی ها صورت گرفت. در سال 95 هیچ گونه پرونده محیط زیستی نداشتیم. به همین دلایل در حال انجام اقداماتی در زمینه محیط زیست هستیم. با اتفاقاتی که در حال رخ دادن است، مشخص است که شرکت به راه صعود بازگشته است.

جبرئیلی در ادامه گفت: در سال 95 بیش از بودجه پیش بینی شده، صادرات داشتیم. تمام صادرات ما در بخش pvc به صورت مزایده (مزایده های هفتگی) انجام می شود. فروش های داخلی ما نیز به طور کامل از طریق بورس کالا انجام شده است. قیمت های صادراتی ما اختلاف مناسبی با رقبا دارد. در سال 95 بیش از 15 هزار تن صادرات داشتیم.

او افزود: صادرات ما در سال آینده نیز تقویت خواهد شد. بازاریابی های جدید انجام شده و حضور در بازارهای کشورهای اطراف را آغاز کردیم. همچنین در بخشفروشدی دی بی و تترامر که به دلیل عدم فروش این محصولات در سال های اخیر در انبارهای شرکت انبار شده و واحدهای تولیدی این محصولات را متوقف کرده بود، بازار یابی مناسبی انجام شد و به فروش رسید. خوشبختانه برای تمام سال 96 نیز سفارش محصول دی دی بی داریم. در سال آینده انضباط مالی و افزایش شفافیت بازرگانی و اجرای برنامه های توسعه ای بلندمدت در اهداف ماست.

وی با بیان این که پتروشیمی آبادان در نیمه دوم سال 96 به سود عملیاتی خواهد رسید، گفت: در بخش افزایش تولید و بازدهی نیز اتفاقات خوبی در این شرکت رخ می دهد. در واقع در سال جاری، 50 درصد افزایش تولید نسبت به سال گذشته خواهیم داشت. در بخش خوراک پالایشگاه نیز کمپرسور جدید راه اندازی خواهد شد که به افزایش خوراک منتهی خواهد شد.

لازم به ذکر است که این اتفاقات به کمک شرکت پالایشگاه آبادان و تاپیکو رخ داده است که مهندس پیوندی، مدیرعامل تاپیکو نقش زیادی در بهبود وضعیت این شرکت داشتند. http://www.vbourse.ir/#!/news/main/7533
#4
شپترو از زمره سهم های پرپتانسیل برای بازدهی مناسب است
و توسعه پالایشگاه آبادان هم نقش مهمی در سوداوری آن دارد.
حجم خریدهای اخیر هم نشان از حرکت سهم دارد.
#5
شپترو بنظرم اهداف بالایی دارد دیگه قفل کرد اگر حقوقی بدهد وگرنه دست نیافتنی میشود تا 330مقاومت خاصی ندارد اگر بشکند که میشکند بنظرم فضا براش باز میشود
با این سهم باید سهامداری کرد
#6
پتروشیمی آبادان قابل بررسی هست...
#7
پتروشیمی آبادان با محرک افزایش سرمایه سنگین خود و خروج از بحران در موج 5 صعودی خود تارگت 900 تومان را دارد انشالله....


فایل‌های پیوست تصاویر بندانگشتی
   
#8
(14-11-2017, 12:05 PM)Pentangeli نوشته: پتروشیمی آبادان قابل بررسی هست...

معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی برای سال بعد تایید شد. شپترو با افزایش سرمایه 430 درصدی از محل تجدید رشد سنگینی خواهد داشت انشالله. در ترازنامه مازاد آورده شده و فقط باید گزارش حسابرس و تایید سازمان دریافت شود....
#9
بازدید معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی از پتروشیمی آبادان
به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی آبادان :در تاریخ 7 دی ماه1396 دکتر سرزعیم معاون محترم امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی به همراه مهندس شیخی مدیر کل محترم امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و دکتر عامر کعبی نماینده مردم شریف آبادان در مجلس شورای اسلامی و جناب آقای شهبازی فرماندار ویژه شهرستان آبادان و جناب آقای محمد پور مدیر کل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان از پتروشیمی آبادان بازدید کردند .
مهندس جبراییلی مدیر عامل محترم شرکت پتروشیمی آبادان ضمن خوش آمد گویی به مهمانان به طور خلاصه مشکلات مجتمع را به سمع و نظر بازدید کنندگان رساندند.
معاون محترم امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در سخنانی فرمودند : پتروشیمی آبادان جزء هویت منطقه و صنعت پتروشیمی کشور است که سابقه طولانی و نیروی کارآمد در این زمینه دارد.
سرزعیم گفت:به تناسب قدمت زیاد این شرکت از تکنولوژی قدیمی بهره می برد که مشکلات خاص خود را دارد. وی مهلت دادن بخشی از بدهی های این شرکت به اداره های برق و آب و پالایشگاه آبادان را بخشی از اقدام های انجام شده برای رونق دوباره این شرکت اعلام کرد و بیان داشت:در گام دوم سعی داریم ارزش سرمایه شرکت را افزایش بدهیم تا بتوانیم از صندوق توسعه ملی تسهیلاتی برای نوسازی و بازسازی بخشی از واحدها که فرسودگی زیادی دارند اختصاص دهیم.

استمهال بدهی ها، افزایش سرمایه، افزایش خوراک، بالا رفتن قیمت پی وی سی و دلار...از طرفی افت اخیر قیمت سهم را بسیار جذاب کرده..
#10
تحلیل تکنیکال پتروشیمی آبادان(شپترو):


http://www.edbibroker.com/Report/Analysis?id=20818


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان