امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بانك تجارت ( وتجارت )
#1
موضوع فعالیت :
1ـافتتاح و نگهداري انواع سپرده هاي قرض الحسنه جاري ، پس انداز و سپرده هاي کوتاه مدت و بلندمدت و ساير حساب هاي مشابه و صدور گواهي سپرده عام و خاص 2- انجام عمليات اعتباري مصرح در قانون عمليات بانکي بدون ربا 3- ارائه انواع خدمات بانکي
#2
بانک تجارت

پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1395/12/30 دوره 6 ماهه(حسابرسی شده) دوره منتهی به 1395/06/31

به اطلاع می رساند بر مبنای اطلاعات دریافتی از بانک تجارت طی نامه شماره مورخ 1395/11/06 پیش بینی درآمد هر سهم برای سال منتهی به 1395/12/30 با سرمایه 45,700,000 میلیون ریال مبلغ (93) ریال به طور خالص پس از کسر مالیات می باشد.


بدون تغییر نسبت به گزارش قبل
پوشش 6 ماهه 61% مبلغ 57 ریال زیان
#3
شرکت: بانک تجارت

پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1395/12/30 دوره 9 ماهه(حسابرسی نشده) دوره منتهی به 1395/09/30

به اطلاع می رساند بر مبنای اطلاعات دریافتی از بانک تجارت طی نامه شماره مورخ 1395/11/06 پیش بینی درآمد هر سهم برای سال منتهی به 1395/12/30 با سرمایه 45,700,000 میلیون ریال مبلغ (93) ریال به طور خالص پس از کسر مالیات می باشد.


بدون تغییر نسبت به گزارش قبل
پوشش 9 ماهه 176% مبلغ 164 ریال زیان
#4
زمان احتمالی بازگشایی بانک تجارت/ خبر جدید مدیرعامل ازثبت شکایت در دادگاه

زمان احتمالی بازگشت بانک تجارت به بورس در هفته جاری مشخص شد و مدیرعامل آن با اعلام ثبت شکایت در دادگاه اتحادیه اروپا برای مطالبه خسارات، سهامداران و مشتریان اطمینان برای صیانت از منافع آنان از تمام ظرفیت ها استفاده کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی انتشار گزارش حسابرسی شده 6 ماهه بانک تجارت و سپس عملکرد 9 ماهه که با تحقق زیان 164 ریالی هر سهم همراه بود، "وتجارت" آماده بازگشایی شده که احتمالا" فردا یکشنبه و با احتمال ضعیف تر ، دوشنبه خواهد بود.

در این میان محمدابراهیم مقدم مدیرعامل این بانک 4.57 هزار میلیارد تومانی از ثبت شکایت در دادگاه اتحادیه اروپا برای مطالبه خسارات وارده در زمان تحریم ها با هدف صیانت از منافع سهامداران و مشتریان بانک خبر داد.

وی گفت : پس از اثبات حقانیت بانک تجارت و لغو تحریم های اعمال شده در مراجع قضایی اتحادیه اروپا، بانک تجارت با همکاری موسسات حسابرسی خبره بین المللی ، فرآیند ارزیابی و برآورد خسارات وارده ناشی از تحریم ها را مطابق با استانداردها و رویه های بین المللی آغاز کرد .

این مقام مسئول افزود : خوشبختانه با اتمام این فرآیند و گردآوری مدارک و اسناد لازم ، موفق شدیم شکایت مربوط به مطالبه خسارات وارده به بانک تجارت در پی تحریم های اتحادیه اروپا را روز دوشنبه چهارم بهمن ماه در مراجع قضایی این اتحادیه به ثبت برسانیم.

مقدم با اشاره به سابقه اقدامات بانک تجارت در قبال تحریم های اتحادیه اروپا گفت: بواسطه اعمال این تحریم های غیرمنصفانه که از دی 90 آغاز شد ، خسارات مستقیم و غیر مستقیم زیادی به بانک تجارت و دیگر بانک های ایرانی مشمول تحریم ها وارد آمد که از آن جمله می توان به خسارات ناشی از مسدود ساختن منابع موجود در حسابهای بانک و کاهش قابل ملاحظه درآمدهای ناشی از عملیات ارزی اشاره کرد.

وی افزود:هیات مدیره وقت بانک تجارت اقدامات لازم برای لغو این تحریم های غیرقانونی را با هدف صیانت از منافع مشتریان و سهامداران بانک آغاز کرده و با بهره گیری از یک تیم حقوقی متخصص در دعاوی تجاری بین المللی اقدام به تشکیل پرونده در مراجع قضایی مورد تائید اتحادیه اروپا کرده بود.

به گفته مقدم طرح دعوای بانک تجارت در دادگاه اتحادیه اروپا مستلزم برگزاری صدها ساعت جلسه کارشناسی با متخصصین و مشاورین حقوقی داخلی و خارجی و وکلای بانک در این پرونده و ترجمه و ارائه ی هزاران صفحه از اسناد و مدارک فعالیتهای بانک بوده است.

وی تاکید کرد : به سهامداران و مشتریان ارجمند بانک این اطمینان را می دهیم بانک تجارت برای صیانت از منافع به حق آنان روند قضایی مطالبه خسارات وارده ناشی از تحریم ها را با استفاده از تمام ظرفیت های تخصصی و قانونی ادامه خواهد داد.
#5
مدیرعامل سابق بانک تجارت:

۹۶/۰۳/۳۰ :: ۰۰:۰۵خبرگزاری فارس: ادغام بانک‌ها فقط صورت مسئله را پاک می‌کند/ عوارض ادغام بانک تجارت پس از ۳۳ سال

مدیرعامل سابق بانک تجارت با بیان اینکه ادغام بانک‌ها تنها پاک کردن صورت مساله است و راه‌حل نیست، گفت: باید بانک مرکزی برای هر بانک یک برنامه‌‌ای جامع و متناسب با شرایط همان بانک، تدوین و بانک‌ها را ملزم به اجرای آن کند.

محمد رضا رنجبر فلاح در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه ادغام بانک‌ها تا مدت‌ها عدم شفافیت بر بانک‌های جدید را حاکم می‌کند، اظهارداشت: فرض کینم دو بانک با یکدیگر ادغام شوند، نتیجه این می‌شود که مدیران شعب و مسئولیت‌ها تغییر می‌کند، حتی سیستم نرم‌افزاری حساب‌ها تغییر می‌کند که این تغییرات موجب به‌هم ریختگی در اداره بانک‌ها می‌شود.

وی با اشاره به ادغام 12 بانک و تشکیل بانک تجارت در اوایل انقلاب، افزود: با وجود گذشت بیش از سه دهه از این ادغام، هنوز مشکلات در حوزه مدیریت دارایی‌های مفقود شده و یا تصاحب شده و اسناد و مدارک مربوطه در امور حقوقی بانک و سیستم اداری وجود دارد.

وی تصریح کرد: با ادغام دو یا چند بانک مشکل‌دار در صورتی که درست مدیریت نشود، مشکل هیچکدام حل نخواهد شد بلکه مشکلات انباشته و در برخی موارد لاینحل می‌شود و اصل مشکل کماکان باقی می‌ماند.

رنجبر فلاح اضافه کرد: اگر بانک مرکزی بخواهد بانک‌های بزرگ کشور (مانند ملت، تجارت و صادرات) را ادغام کند حداقل 30 درصد نقدینگی کشور درگیر با ادغام این سه بانک می‌شود و این ادغام در ابعادی به این بزرگی هزینه‌های بسیار زیادی برای نظام بانکی و اقتصاد کشور دارد.

* یکپارچه شدن حساب بانک‌های ادغامی فقط دو سال طول می‌کشد

رنجبر فلاح یکی از چالش‌های ادغام را تفاوت سیستم‌های نرم‌افزاری بانک‌ها دانست و گفت:‌ به عنوان مثال سیستم کربنگینگ یک بانک مربوط به شرکت ملی انفورماتیک است و کربنکینگ بانک دیگر توسط زیرمجموعه خودش نوشته شده است. این دو بانک امکان تلفیق حساب را ندارند و اگر بخواهد اصلاح و حساب‌ها یکپارچه شود، حداقل 2 سال زمان می‌‌برد.

* ادغام بانک بد در بانک خوب به زیان بانک خوب است

رنجبر فلاح ادامه داد: اگر بانک مرکزی بخواهد بانک بد را در بانک خوب ادغام کند، سهامداران بانک خوب راضی به این ادغام نیستند چون این ادغام به زیان بانک خوب است و ادغام دو بانک بد هم بی‌فایده است.

* زمینی که پس از 37 سال کشف شد

این کارشناس اقتصاد پول و بانکداری با اشاره به مشکلات ادغام 12 بانک و تشکیل بانک تجارت، گفت: همانطور که عرض کردم ادغام موجب کاهش شفافیت صورت‌های مالی و وضعیت دارایی‌ها می‌شود. به عنوان مثال سال 92 ما در بانک تجارت یک زمین کشف کردیم که سال 1355 به بانک ایران- انگلیس داده شده بود اما چون نماینده بانک برای امضاء سند به دفترخانه مراجعه نکرده بود، سند آن زمین به نام بانک ایران- انگلیس ثبت نشده بود. پرونده این زمین لابه‌لای پرونده‌ها گم شده بود و کسی اطلاع نداشت.

مدیرعامل سابق بانک تجارت افزود: سال 92 به طور تصادفی یکی از مدیران با من تماس گرفت و گفت می‌دانی بانک تجارت یک زمین بسیار مرغوب در ولنجک دارد؟ گفتم ماجرا چیست، گفت به وکیلم می‌گویم پیش شما بیاید.

به گفته وی در نهایت مشخص شد که بانک تجارت 4 هزار و 200 متر زمین دارد و بعد از کلی مکافات توانستیم این زمین را تملک کنیم.

رنجبر فلاح تصریح کرد:‌ یک فرد دیگری به بانک مراجعه کرده بود و با ارائه مدارکی می‌گفت چند هزار سکه پهلوی بابت وثیقه وام در بانک بازرگانی گذاشته‌ام‌ و این وام را تسویه‌ کرده‌ام و سکه‌ها را می‌خواهم.

وی ادامه داد: معلوم نبود این سکه‌ها کجا بود اما این فرد با مراجعه به دادگاه به دنبال رای بود.

مدیرعامل سابق بانک تجارت اظهارداشت: در حال حاضر که بانک‌های بزرگ ادغام نشده‌اند، وقتی رئیس شعبه عوض می‌شود و می‌‌خواهد مطالبات معوق را وصول کند، می‌بیند پرونده تسهیلاتی نواقصی دارد و وصول معوقات بسیار مشکل می‌شود. در چنین شرایطی چگونه می‌توان دو بانک را با هم ادغام کرد و نتیجه مطلوب گرفت؟

* ادغام بانک‌ها تنها پاک کردن صورت مساله است

وی با تاکید بر اینکه ادغام بانک‌ها به نوعی پاک کردن صورت مساله است و راه‌حل نیست، گفت: باید در ابتدا وضعیت مالی بانک‌ها به طور کامل شفاف و معوقات مشخص شود، ملزم به افزایش سرمایه‌ شوند و بعد بانک مرکزی برای هر بانک یک برنامه‌‌ جامع و متناسب با شرایط همان بانک، تدوین و بانک‌ها را ملزم به اجرای آن کند.

رنجبر فلاح با بیان اینکه در قانون تجارت که جزو بهترین قوانین کشور است، مساله ادغام وجود ندارد، ادامه داد: ادغام بانک‌ها انرژی زیادی می‌برد اما بحران را حل نمی‌کند بلکه فقط سرپوشی روی آن می‌گذارد.

* ادغام مشکلی را حل نمی‌کند

وی ادامه داد: در واقع باید ریشه مشکلات را واکاوی و برای حل ریشه‌های آن سیاست‌های مناسب اتخاذ کرد. اگر علت اصلی مشکلات بانک‌ها زیان‌دهی، مطالبات معوق، وثایق ناکافی، ضعف در مدیریت نقدینگی، قرمز شدن حساب آنها نزد بانک مرکزی و یا وجود دارایی‌های غیرمولد است، با ادغام، کدامیک از این مشکلات حل می‌شود؟

مدیرعامل سابق بانک تجارت افزود: آیا نباید قبل از ادغام، با اتخاذ سیاست‌های کلان اقتصادی برای کاهش نرخ بهره و اصلاح ساختار هزینه‌ای بانک‌ها و نیز پیگیری طرح تحول نظام بانکی و استفاده از تجارت سایر کشورها این مشکلات را هم در حوزه کلان و هم در خرد حل کرد؟

این کارشناس اقتصاد پول و بانکداری با طرح این پرسش که آیا راه‌حل دیگری به غیر از ادغام بانک‌ها مورد بررسی کارشناسی قرار گرفته است، گفت: ساماندهی مدیریت مالی بانک‌ها، اصلاح ساختار شیوه‌های مدیریتی آنها برای افزایش بهره‌وری در اولویت حل ساختاری مشکلات شبکه بانکی است.

رنجبر فلاح تاکید کرد: لازم است هزینه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی این ادغام‌ها و بی‌اعتمادی موجود در جامعه و در بین سپرده‌گذاران به طور کامل ارزیابی و در چارچوب یک برنامه عملیاتی حساب شده تصمیم‌گیری شود تا کمترین هزینه‌ها را برای کشور داشته باشد.
#6
وتجارت به حمایت بسیار مهمی رسیده است.

از طرف دیگر ارزانترین سهم حاضر در بورس با ریزش 50 درصدی شده است.

حال فرض بگیرید قرار باشد فرایند افزایش سرمایه  بانکها هم رخ دهد.

یک افزایش سرمایه 20 درصدی و نه 100 درصدی چه قیمتی برای حق تقدم ، در حالی که سهم 60 تومان است رقم خواهد زد ؟!

Cool Cool
#7
شدید میخرن
چه خبره ؟
آیا خبری از افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی ها شده؟؟
#8
(08-08-2018, 09:55 AM)محمدحسن نوشته: شدید میخرن
چه خبره ؟
آیا خبری از افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی ها شده؟؟

بانکها را دارن برای مجمع داغ میکنن
روش خساپا خوب جواب داد
#9
(08-08-2018, 12:27 PM)amir1391 نوشته:
(08-08-2018, 09:55 AM)محمدحسن نوشته: شدید میخرن
چه خبره ؟
آیا خبری از افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی ها شده؟؟

بانکها را دارن برای مجمع داغ میکنن
روش خساپا خوب جواب داد

مجمع تجارت که گذشته 17روز پیش بود
#10
(08-08-2018, 09:55 AM)محمدحسن نوشته: شدید میخرن
چه خبره ؟
آیا خبری از افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی ها شده؟؟
سلام 
 40-50 روزپیش تجارت 63 تومن بود وملت 97 تومن و صادرات 62 تومن . حالا  صادرات شده 92 تومن و ملت 99 تومن و تجارت 58 تومن ( البته بعد از ذو روز صف خرید بودن ) .  ملت و تجارت باید این عقب موندگی رو جبران کنند .


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان