امتیاز موضوع:
  • 4 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ايران‌ خودرو ( خودرو )
من فکر میکنم بحث خودرو نباشه، کلا بازار اوضاعش خرابه، چند بار خواسته بریزه نزاشتن، به نظرم این دفعه اگه بریزه بد میریزه.
بزور نمیشه بازارو نگه داشت.
با نقدینگی 2000میلیارد میلیارد تومان هیچی نمیریزه
هر چه قدر دوست دارید کد به کد منفی کنید تا خسته بشید

خودرو باید  افزایش سرمایه بده هیچ راهی دیگری نداره
وقتی وارد بازی میشی تازه بازنده هستی
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۸


[b]منبع: دنیای اقتصاد[/b]


فروش اموال مازاد خودروسازان کلید خورد


با دستور وزارت صنعت، معدن و تجارت، دو خودروساز بزرگ کشور ملزم شده‌اند از محل فروش اموال مازاد خود، دو هزار میلیارد تومان نقدینگی جذب کنند تا بخشی از نیاز مالی‌شان خارج از روش‌هایی مانند اخذ تسهیلات بانکی و پیش‌فروش، تامین شود.

به گزارش خودرونویس، آن‌طور که رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت اخیرا اعلام کرده، خودروسازان برای افزایش تولید نیاز به جذب نقدینگی دارند و از همین‌رو بنا شده بخشی از این نیاز، از طریق فروش اموال مازاد تامین شود. به گفته وی، هر کدام از دو خودروساز بزرگ کشور باید هزار میلیارد تومان نقدینگی از محل فروش اموال مازاد خود جذب کنند.در همین راستا، ایران‌خودرویی‌ها دست به‌کار شده و برای فروش بخشی از اموال مازاد خود، آگهی مزایده منتشر کرده‌اند و احتمالا سایپا نیز اقدامی مشابه را برای عمل به فرمان وزارت صنعت انجام خواهد داد. طبق آنچه از آگهی مزایده ایران‌خودرو به‌چشم می‌آید، اموال مازاد به فروش گذاشته شده، بیشتر شامل ضایعات و اقلام مصرفی می‌شود. در واقع ایران‌خودرویی‌ها ظاهرا هنوز به سراغ فروش اموال مازاد بزرگتر خود نرفته و آن را به آینده موکول کرده‌اند.

فروش اموال مازاد خودروسازان کلید خورد
بحث فروش اموال مازاد خودروسازان سال‌هاست در مقاطع بروز مشکلات مالی برای ایران‌خودرو و سایپا، مطرح می‌شود، به‌نحوی‌که آنها با به مزایده گذاشتن این اموال، بخشی از نقدینگی موردنظر خود را جذب می‌کنند. در حال‌حاضر نیز که خودروسازان به‌دلیل تحریم و مشکلات داخلی اقتصاد به چالش مالی خورده‌اند، باز هم مزایده اموال مازاد به‌عنوان راهی برای جذب نقدینگی در دستور کار قرار گرفته است، منتها این‌بار با دستور مستقیم وزارت صنعت، معدن و تجارت.

طی یک سال گذشته که اتفاقاتی مانند خروج آمریکا از برجام و تحریم خودروسازی و رشد تورم رخ داد، صنعت خودرو با افت تولید شدیدی همراه بود و با توجه به تداوم قیمت‌گذاری دستوری، با چالش مالی بزرگی مواجه شد. این چالش اجازه نداد روند تامین قطعات در بستری قابل‌قبول ادامه پیدا کند، چه آنکه اولا قطعه‌سازان داخلی تغذیه نشدند و ثانیا پول کافی برای خرید قطعات از خارج نیز موجود نبود. منهای مشکلات ناشی از تحریم، خودروسازان به‌دلیل کمبود منابع مالی نتوانستند مطالبات قطعه‌سازان را سر وقت بپردازند و در نتیجه، صنعت قطعه نیز دچار مشکل شد و تامین قطعات اختلالی وسیع را به خود دید.

قرار بود برای رفع مشکلات مالی زنجیره خودروسازی، تسهیلات ریالی و ارزی به صنایع خودرو و قطعه پرداخت شود که تنها بخش ریالی آن محقق شد. سال گذشته چهار هزار میلیارد تومان در حساب خودروسازان شارژ شد تا همه آن صرف پرداخت بخشی از طلب قطعه‌سازان شود. هرچند قرار بود تسهیلات ارزی در اختیار زنجیره خودروسازی کشور برای تامین مواد اولیه و قطعات قرار گیرد، اما به‌دلیل اختلاف‌نظر خودروسازان و قطعه‌سازان با بانک مرکزی بر سر نحوه بازپرداخت آن، تسهیلات موردنظر هنوز محقق نشده است. اگر معادل ریالی این تسهیلات را  حساب کنیم، چیزی حدود هفت هزار میلیارد تومان می‌شود؛ بنابراین دستور وزارت صنعت مبنی‌بر تامین مالی دو هزار میلیاردی از ناحیه فروش اموال، کمتر از ۳۰ درصد این تسهیلات را که فعلا پرداخت آن قطعی و عملیاتی نشده، تامین خواهد کرد. به‌عبارت بهتر، اگر فرض کنیم هفت هزار میلیارد وعده داده شده فعلا پرداخت نشود، خودروسازان نهایتا کمتر از یک‌سوم نیاز مالی امروز خود را از طریق فروش اموال مازاد تامین خواهند کرد و مشخص نیست باقی آن از کجا تامین خواهد شد.البته فروش اموال مازاد جدا از تسهیلات وعده داده شده است، چه آنکه زنجیره خودروسازی برای سرپا ماندن و افزایش تیراژ، به چندین هزار میلیارد تومان نقدینگی در مقطع فعلی نیاز دارد و کارش با این مبالغ راه نمی‌افتد.
وقتی وارد بازی میشی تازه بازنده هستی
فعلا با زیان 116 تومان شروع کرده تا گزارش بعدی


https://www.codal.ir/Reports/Decision.as...&sheetId=1
وقتی وارد بازی میشی تازه بازنده هستی
درست میبینم؟ ای پی اس منهای 15790 ریال؟
یا حضرت خضر چه میکنن این مدیران خودرویی؟ آخه کدوم مدیری اجازه میده تولید خودرو واسش ۸۰ تومن در بیاد بعد بفروشه ۴۰ تومن؟ این چه مسخره بازیه.

انصافا حقوقی داره حمایت میکنه همش داره دو درصد بالاتر اردر خرید میزاره،حمایتش نبود الان منفی ده بود.
فرصت مسلم فروشه تا توان حقوقی تموم نشده.
حالا دیگه همه فهمیدند که خودرو سازها هم نمیتوانند افزایش سرمایه از تجدید بدهند.

خطوط تولید هم که با تمام شدن قطعات تعطیل شده است.


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: leon1980، 1 مهمان