امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سرمايه‌ گذاري صنايع پتروشيمي‌ ( وپترو )
#وپترو
✅گزارش 12ماهه وپترو و تحقق سود 234ریالی و رشد 1580درصدی نسبت به سال مالی قبل
@bimehiranbroker

براحتی میتونه افزایش سرمایه از انباشته بده
و از مالیات هم معاف خواهند بود.
کالا4
خکاوه
حقیقیها از ترس ترامپ صف فروش کردن......
کالا4
خکاوه
نه مخبر جان فروختند که پارس بخرن.
(18-07-2018, 06:22 PM)گارنت نوشته: نه مخبر جان فروختند که پارس بخرن.

در کدال آمده که در روز عرضه.....بلوک شدوص فروخته نشد.....
دوباره آگهی خواهند کرد.
کالا4
خکاوه
گزارش خیره کننده 3 ماهه شدوص
یقینا برروی فروش سهم تاثیر خواهد داشت.
کالا4
خکاوه
این سهم رو قبل از مجمع بخرید...
کالا4
خکاوه
این سود 23 تومنی غیر عملیاتی امسال، سال های بعد با سود توزیعی "شیمی‌بافت و پلوله" تکرار میشه. از این به بعد شما هر بار برید مجمع بالای 15 تومن dps می گیرید و از اونطرف تو 2 سال آینده شرکت سود غیرعملیاتی جدید از محل خروج از سرمایه گذاری هاش داره.
۵۰ ریال سود نقدی داد
کالا4
خکاوه
(21-07-2018, 09:29 AM)نوح نوشته: این سود 23 تومنی غیر عملیاتی امسال، سال های بعد با سود توزیعی "شیمی‌بافت و پلوله" تکرار میشه. از این به بعد شما هر بار برید مجمع بالای 15 تومن dps می گیرید و از اونطرف تو 2 سال آینده شرکت سود غیرعملیاتی جدید از محل خروج از سرمایه گذاری هاش داره.

با سلام
تو 15 سال گذشته جزو مزخرفترین شرکتهای بورس بوده
15 تومان یا 20 تومان بده به چه درد سرمایه گذار میخوره
امسال ظاهرا 5 تومان دادن و حاتم بخشی کردن
درصد مثبت و منفی سهم 100 تومانی یک روزه 10 تومان میشه
پیشنهاد میکنم دنبال سود نقدی هستید شرکتهای قدر پتروشیمی رو بخرید که سودشون رو زود میدن
ماننده پتروشیمی پارس خارک زاگرس
این شرکت به درد نوسان گیری دوزاری میخوره به درد سرمایه گذاری برای سود گرفتن نمیخوره
(24-07-2018, 03:23 PM)leon1980 نوشته:
(21-07-2018, 09:29 AM)نوح نوشته: این سود 23 تومنی غیر عملیاتی امسال، سال های بعد با سود توزیعی "شیمی‌بافت و پلوله" تکرار میشه. از این به بعد شما هر بار برید مجمع بالای 15 تومن dps می گیرید و از اونطرف تو 2 سال آینده شرکت سود غیرعملیاتی جدید از محل خروج از سرمایه گذاری هاش داره.

با سلام
تو 15 سال گذشته جزو مزخرفترین شرکتهای بورس بوده
15 تومان یا 20 تومان بده به چه درد سرمایه گذار میخوره
امسال ظاهرا 5 تومان دادن و حاتم بخشی کردن
درصد مثبت و منفی سهم 100 تومانی یک روزه 10 تومان میشه
پیشنهاد میکنم دنبال سود نقدی هستید شرکتهای قدر پتروشیمی رو بخرید که سودشون رو زود میدن
ماننده پتروشیمی پارس خارک زاگرس
این شرکت به درد نوسان گیری دوزاری میخوره به درد سرمایه گذاری برای سود گرفتن نمیخوره

ببینید دوست عزیز من خریدم برای فروش حوالی 240 تومن و اگه به اون قیمت برسه بررسی میکنم ولی رسیدن به اون قیمت دستیابی به 400 رو مهیا میکنه.
وپترو 10 سال هیچ بازدهی به سهامدارش نداده ولی این 2 سال آتی 97 و 98 از این رو به اون رو میشه بدلایل عمدتا غیر عملیاتی.
الان از محل فروش شدوص 21 میلیارد سود و با فرض واگزاری بلوک کربن به قیمت 1000 حدود 80 میلیارد سود ساخته میشه. این 101 میلیارد سود رو اگه اوراق 23 درصدی هم بخرن برای سال بعد 23 میلیارد سود تو جیب شونه سعنی سهمی حدود 12 تومن.
از طرفی شیمی بافت هم متحول شده و برای امسال میتونه 530 میلیارد درامد و 53 میلیارد سود خالص داشته باشه که 65 درصد این سود برای وپتروعه که در صورت توزیع 80 درصد سود تو مجمع سهم دریافتی وپترو میشه حدود 27 میلیارد یعنی سهمی 15 تومن.
به اینها اضافه کنید سود حداقل 5 میلیارد از مجامع وساخت و پلوله.
در نهایت امسال حداقل 27 تومن سود ساخته میشه که سال های بعد هم قابل تکراره.

ولی از جهت غیر عملیاتی فروش فروش کربن + شدوص سود غیرعملیاتی حداقل 100 میلیاردی و 55 تومنی در دسترسه.

حالا برآیند قیمت سهم، 100 میلیارد(فروش بلوک ها) + 135 میلیارد(انباشته) + 140میلیارد(28 میلیارد سود با پی بر ای 5) = 375 میلیارد ارزش بازار یا سهمی 206 تومن
206 تومن با 145 تومن تابلو خیلی فاصله داره و شرکت دارایی/بدهی هایی هم داره که وصول شدنی نیستند و محاسبه اونها سخته.

حالا به این 206 تومن قیمت تقریبی سهم خبر فروش بلوک وساخت رو اضافه کنید که در صورت درز خبر معلوم نیست قیمت وپترو زیر 1000 باقی بمونه البته برای 98...

واقعیتش وپترو نه بده و نه خوب فقط چون 10 ساله بالا نرفته و مدیریت پفیوز تصمیم به نقد کردن دارایی گرفته من این شرکت رو خریدنی میدونم...

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان